Charakterystyka wciągarki łańcuchowej

Wciągarki stanowią istotny element w procesie produkcyjnym bardzo wielu przedsiębiorstw. Umożliwiają przenoszenie ciężkich produktów i ładunków z miejsca na miejsce. Mają zastosowanie wewnętrzne jak i zewnętrzne. Dzięki nim można bez problemu pozycjonować dostępne w zakładzie ładunki w wybrane miejsca. Wyróżniają się wieloma właściwościami dostosowanymi do trybu pracy i ciężaru ładunku.

Wciągarki i ich praca w zakładach przemysłowych

wciągarka łańcuchowaDzielą się na pracujące ręcznie i zasilane elektrycznie. Wciągarka łańcuchowa ręczna wyróżnia się prostą konstrukcja i brakiem potrzeby zasilania energią elektryczną dla jej prawidłowej pracy. Mogą pracować w bardzo specyficznych warunkach, gdzie użycie wciągarki elektrycznej jest niemożliwe. Różnią się między sobą dopuszczalnym udźwigiem, który może wynosić nawet do 10 ton. Dzięki temu urządzenie to można dopasować do pracy z wieloma różnymi ciężarami. Są bardzo odporne na działanie korozji. Znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Oprócz zakładów przemysłu ciężkiego, mogą być używane na magazynach i w warsztatach samochodowych gdzie często używa się ich do prac z silnikiem. Mogą być stosowane także w gospodarstwach rolnych i wielu innych miejscach. Najczęściej zamontowany jest w nich mechanizm grzechotkowy, który zapewnia łatwe i bezpieczne dźwiganie nawet dużych ciężarów w dowolnej ilości.

Współczesne wciągarki są także wyposażone, w mechanizmy zapewniające bezpieczną pracę. Typowa wciągarka posiada zainstalowany system, który zapobiega osunięciu się ładunku. Dzięki czemu jest urządzeniem wszechstronnym stosowanym w wielu branżach gdzie trzeba przemieścić produkty o dużej masie. Może to być budowa, warsztat samochodowy, zakład produkcyjny lub na przykład prace w naszym gospodarstwie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Transport