Czy dzieci mają potrzebę uczęszczania na place zabaw?

Dziś gdy nawet najmłodsze dzieci mają komputery i telefony, można by przypuszczać, że nie potrzebują placów zabaw. Jednak czy wirtualny kontakt i gry, mogą zastąpić realne relacje z rówieśnikami? Tego nic nie może zastąpić, dlatego place zabaw, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

O jakich placach zabaw marzą dzieci?

modularny plac zabaw od producentaKażde dziecko ma inne potrzeby. Nasze pociechy mają różnorodne zdolności ruchowe. Jedne są spokojniejsze, inne mają ochotę się wybiegać i zmęczyć. By zapewnić każdemu z tych dzieci odpowiednie wrażenia, trzeba wyposażyć plac zabaw w różne elementy. Bez względu na to czy plac zabaw jest inicjatywą publiczną, czy też podmiotem prywatnym należącym np. do mieszkańców jakiegoś bloku, musi on spełniać pewne wymogi. Po pierwsze musi być bezpieczny i odpowiednio często konserwowany, a po drugie, musi spełniać oczekiwania naszych dzieci. Dziś można zamówić bardzo fajny modularny plac zabaw od producenta. Sami wówczas wybieramy jakie elementy chce w nim mieć. Czy chcemy huśtawkę i zjeżdżalnię, czy może potrzebnych jest nam kilka huśtawek. Trzeba jednak pamiętać przede wszystkim o różnorodności dzieci. Dlatego powinny się tam znajdować różnego rodzaju miejsca. Coś dla lubiących huśtawki, dla spokojnych piaskownica, dla rozbrykanych coś do wspinania się. Plac zabaw ma umożliwiać dzieciom integracje. Wszystkie te sprzęty mają za zadanie bawić i rozwijać, ale trudno korzystać z nich samemu. Dlatego place zabaw są tak ważnym miejscem dla dzieci. One się jeszcze nie wstydzą, szybko zawierają znajomości. Łatwość nawiązywania kontaktu, mogą sobie wyrobić właśnie poprzez uczęszczanie na place zabaw.

Zabawa jest głównym zajęciem dzieci. To tam mogą się zrelaksować, poznać swoich rówieśników, odpocząć od komputera i telefonu. Dlatego ważne jest inwestowanie w takie place, ale i zaprowadzanie tam naszych dzieci.