Czy szkło wymaga specjalnych etykiet?

Każdy produkt przeznaczony do sprzedaży musi mieć etykietę. Pomaga ona w identyfikacji towaru klientom, wspomaga logistykę magazynową, a także umożliwia sprawny i szybki transport. Ze względu na różną powierzchnię i kształty produktów, wyróżnić możemy kilka rodzajów etykiet o różnym przeznaczeniu.

Etykiety do szkła

profesjonalne etykiety do szkłaNajczęściej opakowania produktów wykonane są z plastiku, szkła, papieru bądź aluminium. Opakowania kartonowe nie wymagają specjalnej etykiety bowiem informacje o produkcie bezpośrednio nadrukowuje się na pudełku. W przypadku opakowań z aluminium, zwłaszcza puszek od konserw oraz szklanych butelek i słoików, etykiety produkuje się na papierze i za pomocą specjalnego kleju umieszcza na opakowaniu. Etykiety często wykonuje się również z folii, najczęściej dotyczy to napojów w plastikowych butelkach. Jednak są takie produkty, które nie mają swojego opakowania, a jedynie folię ochronną. Do takich towarów zaliczamy szklane tafle, płyty tworzyw sztucznych, drzwi czy meble. Jednak i takie produkty, muszą mieć etykietę, która umożliwi identyfikację produktu magazynierom, pracownikom produkcji, a także pracownikom sklepu. W takich przypadkach stosuje się specjalne profesjonalne etykiety do szkła czy innych płaskich powierzchni, w postaci naklejek. Etykiety tego typu wymagają specjalnego podłoża, a także kleju, który nie będzie powodował oderwania się wierzchniej warstwy np. z mebli.

Z racji, że specyfika tych towarów powoduje długie przechowywanie ich na stanie od czasu produkcji, etykiety specjalnie zabezpiecza się np. przeciw działaniu promieni UV, czynników chemicznych czy niszczeniem pod wpływem wysokich temperatur. Do specjalistycznych etykiet zaliczamy również te łatwo usuwalne. Służą one do czasowego znakowania towarów. Łatwo się je zdejmuje bądź zmywa nie pozostawiając śladu na produkcie. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel