Czy warto uczyć się pierwszej pomocy?

 

Pierwsza pomoc to coś, co ratuje ludziom życie. Umiejętności drugiej osoby w tym zakresie mogą sprawić, że przykładowo zostaniemy uratowani. Czy nie czulibyśmy się bezpieczniej mając świadomość, że każdy podstawy pierwszej pomocy zna?

Dlaczego pierwsza pomoc jest tak ważna?

szkolenie z pierwszej pomocy - warszawaPomyślmy sobie o sytuacji, która może spotkać każdego z nas. Jest ciemno, wracamy z pracy do domu. Na ulicy nie ma tak naprawdę nikogo. Jesteśmy tylko my i idąca kawałek za nami osoba. W pewnym momencie ta osoba mdleje i uderza głową o krawężnik. Co wówczas zrobimy? Czy to co wiemy o pierwszej pomocy wystarczy by uratować tej osobie życie? A teraz nieco odwróćmy sytuację. To my upadamy głową na krawężnik. W tym momencie nie możemy nic. Nasze życie zależy od przypadkowego przechodnia. A może tą poszkodowaną osobą będzie nasze dziecko, mąż, rodzic? Czy nie chcielibyśmy wówczas mieć pewności, że taka pomoc zostanie udzielona? Jednak nie możemy zmienić całego świata, możemy natomiast zmienić coś w naszym życiu. Dlatego zapisujmy się na kursy i szkolenia z pierwszej pomocy. One mogą uratować komuś życie. Nie tylko obcej osobie, możemy uratować życie komuś z naszych bliskich. Dziś organizuje takie szkolenie z pierwszej pomocy – Warszawa, Poznań, Kraków. Są one organizowane tak naprawdę wszędzie i bardzo często są darmowe. Od nas zatem zależy czy będziemy gotowi nauczyć się pierwszej pomocy i się dalej szkolić, by móc nieść pomoc innym. Te kursy bywają darmowe nie bez przyczyny. Ma to nas motywować do działania.

Każdy z nas nie  chce nigdy znaleźć się w żadnej z sytuacji, które zostały opisane powyżej. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że może się tak zdarzyć. Dlatego zawsze powinniśmy być świadomi i mieć umysł pełen wiedzy na temat tego, jak wówczas zareagować.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie