Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest zabiegiem, który stał się znany na polskim rynku dopiero od niedawna. Coraz więcej kobiet decyduje się na to, by na niego pójść. Czy jednak ten zabieg właściwie jest, jak przebiega i jakich można oczekiwać po nim skutków?

Wielopoziomowe działanie karboksyterapii

karboksyterapia SzczecinKarboksyterapia polega na tym, że pod ściśle określone miejsca na skórze, wstrzykuje się dwutlenek węgla. Jaki wpływ taki zabieg ma na nasze ciało? Przede wszystkim dzięki niemu następuje odżywienie oraz dotlenienie komórek. Poza tym dwutlenek węgla sprawia, że w organizmie pojawia się lekki stan zapalny. Przez to natomiast uruchamia się proces produkcji kolagenu, co ma wpływ na ujędrnienie oraz uelastycznienie skóry. Karboksyterapia ma także bardzo dobry wpływ na rozstępy, powoduje praktycznie całkowitą ich redukcję. Zabieg ten jest także prawdziwym pogromcom cellulitu, z którym obecnie zmaga się mnóstwo kobiet na całym świecie. Karboksyterapia może nam także pomóc w zwalczaniu tak uciążliwego problemu, jakim są cienie pod oczami. Zabieg ten wzmacnia także cebulki włosów dlatego zaleca się go osobom, które przedwcześnie łysieją. Gdy mamy problem z opadającą powieką, podwójny podbródek czy też zwiotczenie skóry po porodzie, także bez wątpienia warto zdecydować się na karboksyterapię. Obecnie praktycznie w każdym mieście wykonywana jest taka karboksyterapia Szczecin czy też inne miasta, mają na swoim terenie salony, w których bez trudu można ją wykonać. Bez wątpienia jest to dobry zabieg, nad którym warto się zastanowić.

Obecnie karboksyterapia staje się coraz bardziej popularna i mnóstwo kobiet decyduje się na to, by sobie ją wykonać. Bez wątpienia warto o tym pomyśleć, ponieważ jej działanie jest wielopłaszczyznowe. Może nam ona pomóc na wiele naszych problemów skórnych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie