Dlaczego założyłam hodowlę kotów brytyjskich?

Od małego wychowywałam się z kotami, które zawsze były w naszej rodzinie. Moja prababcia kochała koty i zawsze miała ich bardzo dużo. My z rodzicami mieszkaliśmy w bloku więc nie mogliśmy sobie pozwolić na taką ilość, jednakże ja już jako nastolatka zdecydowałam, że w przyszłości chcę mieć swoją własną hodowlę.

Dlaczego hoduję koty brytyjskie?

hodowla kotów brytyjskichNa początku nie miałam planów co do rasy kota. Wszystkie kociaki na świecie mi się podobały tak samo mocno, jednakże pewnego dnia zobaczyłam w internecie koty brytyjskie i od razu skradły one moje serce. Wiele czytałam na ich temat i szukałam informacji odnośnie ich pielęgnacji, sposobu żywienia i dosłownie wszystkiego, co można znaleźć w kwestii kotów brytyjskich. Jakiś czas później kupiłam kotkę z rodowodem i zaczęłam jeździć z nią na wystawy. Tam poznałam mojego obecnego męża również zakochanego po uszy w kotach brytyjskich. Co zabawne, za pieniądze jakie dostaliśmy podczas wesela, zamiast wyruszyć gdzieś na miesiąc miodowy, założyliśmy hodowlę! Nasza hodowla kotów brytyjskich była na początek dosyć skromna bowiem składała się z mojej kotki oraz kocurka mojego ukochanego, lecz z biegiem czasu postanowiliśmy dokupić jeszcze jedną kotkę. Pomimo tego, że jak sama nazwa wskazuje, rozmnażamy nasze zwierzęta, to robimy to bardzo rzadko bowiem maksymalnie raz w roku. Nigdy nie było naszym celem żyć z kotów rasowych, a już tym bardziej robić z nich maszynkę do rodzenia pieniędzy. Dbamy o zdrowie naszej kociej rodzinki i nie chcemy ich krzywdzić w najmniejszym tego słowa znaczeniu.

Zawsze też porządnie sprawdzamy przyszłych właścicieli, a jeżeli wiemy, że kociaki idą w dobre i kochające ręce, klienci zawsze dostają od nas porządną wyprawkę składającą się z legowiska, kuwety, zapasu karmy, żwirku, a także z kosmetyków zabawek oraz małego poradnika w postaci książeczki na temat tego, jak najlepiej zadbać o koty brytyjskie.