Dodatek do oleju

Każda silnik spalinowy ma przypisaną do siebie jakąś żywotność. Producenta określa ile kilometrów jest wstanie przejechać taki silnik jeśli będzie poprawnie użytkowany. Po tym czasie jest potrzebny remont silnika lub wymiana go na nowy, co jest bardzo kosztowne. Na szczęście możemy wydłużyć żywotność silnika w swoim samochodzie.

Regenerujące dodatki do olejów silnikowych

dodatki do oleju silnikowegoStosując się do wszystkich zaleceń producenta przejedziemy określoną liczbę kilometrów. Jeśli postaramy się bardziej to możemy zwiększyć tę liczbę o nawet kilkadziesiąt procent. W rezultacie czego wizyta u mechanika zostanie skutecznie oddalona. Jeśli chcemy, aby silnik w naszym samochodzie był w dobrym stanie i służył nam jak najdłużej, to powinniśmy regularnie stosować dodatki do oleju silnikowego. Taki dodatek to preparat, który po zetknięciu z metalem, wysoką temperaturą i olejem silnikowym wytwarza specjalną powłokę, która przypomina ceramikę. Nie bez powodu proces powstawania takiej powłoki nazywany jest ceramizacją. Powłoka jest bardzo gładka i wypełnia wszystkie ubytki w silniku, które powstały podczas jego pracy, a także zapobiega osiadaniu zabrudzeń na ruchomych częściach silnika, znajdujących się w jego wnętrzu. Dodatek wyrównuje pracę silnika i zmniejsza spalanie o kilka procent. Dzięki temu jazda takim samochodem jest dużo bardziej komfortowa i tańsza. Może nie jest to duża oszczędność, ale jeśli jeździmy bardzo dużo, to napewno zauważymy różnicę.

Dodatek możemy kupić za niecałe pięćdziesiąt złotych. Nie jest to duży koszt, a dzięki temu mamy pewność, że silnik w naszym samochodzie jest w dobrej kondycji i nas nie zawiedzie. Preparat możemy kupić w stacjonarnych i internetowych sklepach z branży motoryzacyjnej. Preparaty są sprzedawane w litrowych butelkach.