Fundacje dla każdego

 

Obecnie bardzo głośno jest w naszym kraju o różnego rodzaju fundacjach, które działają najczęściej w sposób charytatywny, w określonym celu. Ich właściciele i jednocześnie osoby będące twarzami zbiórek pieniędzy, na przykład, na chore dzieci, lub poszkodowanych w wypadkach, lub kataklizmach nawiedzających Polskę, są najczęściej osobami bardzo znanymi i szanowanymi przez społeczeństwo.

Jak prowadzić fundację kiedy nie jesteśmy rozpoznawalni

zakładanie fundacji krakówJak się okazuje wcale nie trzeba mieć stu tysięcy fanów na fanpagu na Facebooku żeby móc założyć i z powodzeniem prowadzić własną fundację. Wystarczy jedynie podpisać odpowiednie dokumenty, a całą resztą zajmą się już urzędy odpowiedzialne za tego typu organizacje. Do podpisania aktu zakładanie fundacji kraków potrzebować jednak będziemy wizyty u notariusza. Jest to osoba, w której obecności będziemy mogli, zgodnie z literą prawa, złożyć podpis na odpowiedniej dokumentacji, a on potwierdzi jego prawdziwość wydając stosowny papier. Będzie to, pod względem prawnym, początek naszej działalności jako tak zwanego fundatora, czyli inaczej mówiąc, osoby będącej właścicielem fundacji. Pomimo panujących w społeczeństwie przekonań, fundacja wcale nie musi mieć charakteru charytatywnego. Jest to po prostu specyficzny rodzaj organizacji, która działa na podstawie cudzego kapitału, przekazanemu dobrowolnie na jej rzecz. Jej działanie opierać się może dosłownie na wszystkim, a zakres działania obejmuje zazwyczaj najróżniejsze dziedziny życia.

Z założeniem fundacji nie ma najmniejszych problemów. Co prawda potrzebujemy wizyty u notariusza, ale jego rola ogranicza się jedynie do sporządzenia odpowiedniej dokumentacji z tego jakie są założenia organizacji i potwierdzenia prawdziwości i prawidłowości składania przez nas podpisu.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi