Jak odświeżyć wygląd drewnianego tarasu?

Impregnacja i konserwacja tarasu to najprostszy zabieg na zachowanie nienagannego wyglądu drewna na tarasie przez długi czas. Słońce, deszcze i ujemna temperatura powodują szarzenie drewna, a także jego pękanie przy nadmiernym słońcu, bądź gnicie przy nadmiernej wilgoci. Olejowanie jest prostym zabiegiem, dzięki któremu proces starzenia drewna skutecznie opóźnimy.

Najlepsze oleje do drewna

osmo 007Olej jest najlepszym preparatem do ochrony i renowacji drewnianych desek z tego względu, że olej głęboko wnika w strukturę drewna, zabezpieczając nie tylko jego zewnętrzną warstwę, ale i dając mu ochronę wewnątrz. Ważne jest by wybrać olej, który przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Najczęściej wybierani producenci olejów bezbarwnych to osmo 007 oraz Remmers. Dużym plusem osmo jest to, że poza zapobieganiem sinieniu i gniciu drewna dodatkowo olej zabezpiecza przed szkodnikami. Ponadto dostępny jest on w bardzo szerokiej gamie kolorów, dzięki temu możemy całkowicie zmienić kolor drewna, nadając tarasowi całkowicie nowego designu. Oleje marki osmo dodatkowo produkowane są z podziałem na różne gatunki drewna, dzięki czemu łatwo dopasujemy preparat idealnie do naszego tarasu. Najczęściej oleje do tarasu dostępne są w wiaderkach o pojemności 1,5 litra. Nie musimy się jednak martwić jeżeli produktu nam zostanie, albowiem za pomocą preparatu możemy dokonać renowacji także drewnianych mebli tarasowych. Oleje do drewna to świetny produkt do nie tylko do zapobiegania niszczeniu drewna, ale także jego brudzeniu.

Tworzą one specjalną jedwabiście matową powłokę, dzięki czemu powierzchnia staje się idealnie gładka, hydrofobowa co utrudnia osiadanie i wnikanie w strukturę zanieczyszczeń. Produkty jakim są oleje do drewna mogą pomóc nam na długo zachować pierwotny blask naszego tarasu. Zabieg jakim jest olejowanie jest prosty i nie zabiera dużo czasu, dzięki czemu każdy laik może poradzić sobie z tym zadaniem. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom