Jak wybrać garnitur na różne okazje?

 

Wybierając garnitur należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, kiedy taki garnitur będzie zakładany. Inne garnitury kupuje się na ślub, inne do pracy, a jeszcze inne na bankiety, imprezy firmowe.

Garnitury na ślub, sportowe, dopasowane do ciała

garnitur na miarę kraków cenaJeśli chodzi o garnitury ślubne, wybierane są najczęściej garnitury wykonane z najlepszych materiałów, które wyglądają zjawiskowo. Mężczyźni kupują garnitury ślubne posiadające różne kroje – często przypominające smokingi i inne klasyczne ubrania odświętne. Materiał, z którego wykonany jest garnitur, także jest bardzo ważny. Najlepiej wybierać materiały oddychające, wygodne, które będzie się nosić wygodnie. Do pracy wybiera się mniej eleganckie garnitury – często są to tzw. garnitury sportowe. To samo dotyczy garniturów wybieranych na przyjęcia, imprezy firmowe i inne. Jeśli chodzi o garnitur na miarę kraków cena, to jest ona uzależniona przede wszystkim od kroju i materiału, z jakiego wykonany będzie garnitur. Im lepszy materiał, tym wyższa cena garnituru. Teraz garnitury szyte na miarę są bardzo popularne. Wynika to z faktu, że modne są garnitury ściśle dopasowane do ciała. Spodnie garniturowe mają zwężane nogawki (a nie tak jak jeszcze niedawno proste, szerokie nogawki). To samo dotyczy rękawów w garniturach szytych na miarę – te również są zwężane. Bardzo ważne jest dokładne wykonanie pomiaru w klatce piersiowej – by garnitur był dopasowany, ale też by można go było zapiąć.

Do garnituru można wybrać dodatkowo krawat lub muszę (ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mężczyzn). Na pewno warto zwrócić uwagę na wzór garnituru i jego kolor. Kolor powinien pasować do koloru butów garniturowych. Niektórzy decydują się jeszcze na zakup kamizelki noszonej pod marynarką garnituru.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda