Jak wybrać odpowiednią kredkę do oka?

W dobie codziennego zabiegania nie zawsze mamy czas, aby poprawić sobie makijaż. Tym bardziej, kiedy poprawka nie wymaga słynnego przypudrowania nosa, lecz poprawy rozmazanej kredki. Nie ma nic gorszego od czarnej plamy pod oczami.

Wspaniałe i odporne konturówki

odporna kredka do oczuKażda kobieta doskonale wie, jak ciężko jest poprawić rozmazaną kredkę do oczu. Przez wzgląd na ich konsystencję podczas jej poprawiania przeważnie jeszcze mocniej ją rozmazujemy. Często też w przypadku gorszej jakości kredek tworzą się ubytki w makijażu i prześwity, przez co nasze oko wygląda, jakby było brudne. Dobrej jakości i odporna kredka do oczu oczywiście nam tego nie zrobi. Tego typu kredka nie tylko będzie odporna na deszcz, nasze łzy, czy rozmazywanie. Oprócz tego, że będzie się trzymać na naszej powiece przez bardzo długi okres czasu, odporna kredka do oczu będzie się również rewelacyjnie rozprowadzać. Pamiętajmy, aby unikać twardych kredek, ponieważ takowymi prędzej podrażnimy skórę, aniżeli nadamy jej ładnego i mocnego pigmentu. Jak zatem dobierać kredki? Jeśli udając się na zakupy w drogerii stoimy przed wyborem dwóch kredek, jednak nie znamy na ich temat opinii innych użytkowniczek, ani tym bardziej firmy, możemy w bardzo łatwy sposób sprawdzić jakość takiej kredki. Wystarczy, że za pomocą testera wykonamy każdą z nich kreskę na naszej dłoni. W tym miejscu znajduje się skórę niemal tak samo delikatna, jak na powiece, a zatem będziemy mogły sprawdzić w jaki sposób kredka zachowuje się na delikatnej skórze.

Odporna kredka do oczu powinna być miękka i zawierać kremową konsystencję, zaś uzyskana nią kreska nie powinna posiadać żadnych prześwitów. Złej jakości kredka natomiast z pewnością da nam jedynie delikatny odcień koloru, a także będziemy czuli, jak przy rysowaniu nią na skórze drapie nas w dłoń

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie