Jaki czaprak wybrać?

 

Niejeden z nas zada sobie w tym momencie pytanie, czym w ogóle jest czaprak, co to jest? W końcu nie każdy z nas lubi, umie, czy zna jazdę konną, nie każdy z nas tego próbował i w związku z tym dla niektórych ta nazwa może być zupełnie nowa. Więc w takim razie czym jest czaprak? To jest narzutka na grzbiet koński, chroniąca i siodło i grzbiet konia, zakładana bezpośrednio na grzbiet, pod siodło. Jeżeli już wiemy nawet czym jest czaprak, to jaki czaprak powinniśmy w związku z tym kupić?

Wybór odpowiedniego czapraka do jazdy konnej

kolorowy czaprakCzaprak pełni podwójną rolę, dlatego jest tak bardzo ważnym elementem podczas jazdy konnej. Oczywiście nie jest on konieczny, aczkolwiek zdecydowanie zaleca, a jego stosowanie daje nam obopólną korzyść, dla konia i dla jeźdźca. Konia chroni bezpośrednio przed siodłem, przed uwieraniem z jakiejś strony, przez zadrapaniami, itp. Siodło chroni przed potem konia. Wiadomo, że jazda jest wysiłkiem dla konia, a koń, jak większość stworzeń, po prostu się poci. Wówczas gdyby nie czaprak, siodło szybciej by się niszczyło, słabiej trzymałoby się grzbietu, jazda nie byłaby tak komfortowa, jak z nim. Możemy kupić zawsze kolorowe eskadron czapraki, we wzorki, nie ma znaczenia tak naprawdę, ale pamiętajmy, że jednak podczas jazdy warto go mieć, że jednak może się nam przydać. Dbajmy o komfort nasz i o komfort naszego zwierzaka, a wtedy jazda dla każdej ze stron będzie o wiele bardziej przyjemna.

Skoro każdy już wie po co jest czaprak, skoro już wiemy, że warto go mieć na jeździe konnej, że warto z niego korzystać, to jeszcze warto zachęcić każdego do tego, żeby kupił sobie wesoły, kolory czaprak, w końcu dlaczego mielibyśmy nie pobawić się kolorami w kwestii akcesoriów jeździeckich? Spróbujmy, zaszalejmy, odpowiedni wybór ucieszy i nas i naszego konia.