Jednorazowy sprzęt kosmetyczny

W każdym gabinecie kosmetycznym jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym, obowiązkiem jest dbanie o czystość i wysoką higiena. Każdy klient oczekuje tego, że zabiegi jakie będą na nim przeprowadzane, są wykonywane w pełni sterylnymi narzędziami. Klient ma prawo tego oczekiwać ponieważ na kosmetyczkach i kosmetologach ciąży obowiązek prawny wykonywania dokładnej dezynsekcji.

Sterylność używanych sprzętów

sprzęt kosmetycznyDbanie o czystość jest istotne ze względu na bezpieczeństwo, zarówno klientów jak i samych specjalistów wykonujących zabieg. Sterylizacja zapobiega rozwojowi różnych patogenów (jak wirusy, grzyby i bakterie). Innym rozwiązaniem jest sprzęt kosmetyczny jednorazowego użytku, który po zakończonym zabiegu od razu trafia do kosza. Wszystkie gabinety kosmetyczne w Polsce obowiązuje szczegółowe przestrzeganie zasad rozporządzenia Ministra Zdrowia. Zawiera ono zapisy co do warunków jakie muszą spełniać wszystkie zakłady fryzjerskie, gabinety kosmetyczne i odnowy biologicznej oraz studia tatuażu. Szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności podczas zabiegów przy wykonywaniu których pojawia się krew. Dzieje się to bardzo często właśnie przy zabiegach kosmetycznych na skórę i podczas wykonywania tatuaży. Specjaliści używają specjalnego podziału gdzie narzędzia dzielą się na trzy grupy: wysokiego, średniego i niskiego ryzyka przeniesienia zakażenia. Nie trzeba wyjaśniać jak ważne jest aby te grupy rozróżniać i odpowiednio szczegółowo dbać o ich higienę.

Jeśli jakikolwiek gabinet nie stosuje się do tych zaleceń, klient ma prawo zgłosić tą sprawę odpowiednim organom.Obecnie specjaliści najchętniej używają jednak sprzętu jednorazowego użytku. Nie tylko ułatwia on prace samym kosmetyczkom i kosmetologom, ale też uspokaja pacjentów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda