Listwy sztukateryjne – klasyczny element wnętrza

Urządzanie wnętrz nie należy do łatwych zadań. Decydując się na wystrój mieszkania czy domu należy mieć pamiętać, że to rozwiązanie długoterminowe, zazwyczaj na kilka najbliższych lat. Właśnie dlatego najbezpieczniej postawić na sprawdzony, klasyczny wygląd, który cały czas będzie w modzie mimo upływu czasu. W tym celu warto zainteresować się sztukaterią.

Wykorzystanie listw to dobry pomysł

listwy sztukateryjneIstnieje wiele metod na nadanie wnętrzom eleganckiego charakteru. Jednym z najpopularniejszych jest sztukateria, od lat nieustannie ciesząca się dużą popularnością. Nie bez powodu – tego typu dekoracje są stosunkowo proste w montażu a ich cena potrafi być pozytywnym zaskoczeniem. Obecnie najpopularniejsze są dwa rodzaje sztukaterii: gipsowa i ta wykonana ze styropianu. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Sztukateria gipsowa jest przyjazna dla środowiska oraz jest bardzo trwała. Elementy styropianowe są natomiast tańsze i łatwiejsze w montażu, lecz nie są tak trwałe jak te wykonane z gipsu. Warto podkreślić, że sztukateria jest produktem dostępnym w większości sklepów budowlanych – znalezienie odpowiedniego wzoru w korzystnej cenie nie powinno stanowić problemu. Sztukateria to nieograniczona ilość wzorów i możliwości, pozwalająca na uzyskanie ciekawych efektów. Listwy sztukateryjne nie są krzykliwym dodatkiem, lecz z pewnością nie pozostaną niezauważone. Dzięki nim w ciekawy sposób możemy podkreślić estetykę wnętrza. 

Klasyczne, eleganckie wnętrza zawsze są dobrym wyborem. Niezależnie od kapryśnych trendów takie rozwiązania będą w modzie niezależnie od upływu lat. Listwy sztukateryjne to ciekawy dodatek, który podkreśli klasyczny charakter pomieszczenia przy stosunkowo niewielkich kosztach. Zdecydowanie warto postawić na tego typu ozdoby.