Markowe smoczki Avent

Wychowywanie dziecka bez smoczka bywa bardzo ciężkie, ponieważ noworodki i niemowlęta nie potrafią się komunikować z rodzicami w inny sposób niż płacząc. Czasem ciężko jest malucha uspokoić, a smoczek przeważnie robi to w chwilę.

Jaki wybrać smoczek dla dziecka?

Avent smoczkiRodzice kupują smoczki dla swoich pociech w sprawdzonych sklepach z artykułami dla niemowląt, ponieważ mają one niezbędne certyfikaty. Na rynku znajdziemy smoczki za kilkanaście złotych lub nawet kilkadziesiąt, ale to nie cena powinna być głównym kryterium przy ich wyborze, ale bezpieczeństwo, jakość wykonania, zastosowane materiały do produkcji i rozmiar. Smoczek musi być dobrze dopasowany do buzi dziecka, ponieważ tylko wtedy nie spowoduje ewentualnych wad zgryzu. Jedne z najlepszych są Avent smoczki uspokajające, wykonane z bezpiecznego silikonu. Dostępne są modele dla noworodków i niemowlaków w różnym przedziale wiekowym. Jest to firma ceniona na polskim rynku od wielu lat, ponieważ sprzedaje sprawdzone artykuły dla małych dzieci. Smoczki są sprzedawane pojedynczo lub w kompletach po dwie sztuki. Jeden smoczek nie powinien być dłużej użytkowany przez dziecko niż przez kilka tygodni, ponieważ ulega naturalnemu zniszczeniu i mogą się w szczelinach gromadzić niebezpieczne dla zdrowia dziecka bakterie. Każdy smoczek marki Avent, przed pierwszym użyciem trzeba dokładnie umyć i wyparzyć wrzątkiem, aby pozbyć się ewentualnych zarazków na jego powierzchni. Do smoczka można też dokupić specjalną zawieszkę, w formie łańcuszka.

Większość dzieci w wieku noworodkowym i niemowlęcym korzysta z kilkunastu smoczków, więc warto sobie od razu zrobić ich mały zapas. Do każdej sztuki jest dołączona praktyczna osłonka lub nawet mały, plastikowy pojemniczek, dzięki czemu nie ulegnie on zabrudzeniu.