Montaż odpornych baterii słonecznych

 

Dzięki możliwościom jakie stwarza natura możemy pozyskiwać prąd. Wystarczy zamontować na dachu swojego domu baterie słoneczne, które będą przetwarzały energię słoneczną na energię elektryczną. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Parametry jakie powinny mieć baterie słoneczne

odporne baterie słoneczneSłońce w ciągu kilku minut dostarcza Ziemi bardzo dużą ilość energii, dzięki wynalazkowi jakim są baterie słoneczne możemy z niej korzystać i wytwarzać przy ich pomocy energię elektryczną. Baterie te montowane są zazwyczaj na dachach od strony południowej, ponieważ wtedy pracują najefektywniej. Zamontowane w miejscach zacienionych lub pod złym kątem spowodują, że pozyskamy mniej energii. Dodatkowo jest to ekologiczny sposób pozyskiwania energii w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł. Decydując się na montaż baterii na swoim dachu powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby były to odporne baterie słoneczne. Dzięki temu mamy pewność, że niezależnie od panujących warunków atmosferycznych baterie się nie uszkodzą. Warunki pogodowe bardzo często ulegają zmianie, dlatego istotna jest ich jakość. Baterie powinny być odporne na padający grad, śnieg oraz deszcz. Większość baterii słonecznych dostępna na rynku posiada bardzo długi okres gwarancyjny, dzięki temu mamy pewność, że są one dobrej jakości i posłużą nam przez wiele lat. Ich wydajność z upływem czasu się zmienia, jednak nie spada poniżej 85%. Decydując się na ich montaż nie tylko zyskujemy darmową energię elektryczną, ale także dbamy o środowisko.

Jeśli chcemy zamontować na swoim dachu baterie słoneczne, ale nie wiemy ile powinno ich być, aby wytworzonej energii elektrycznej nam nie zabrakło, powinniśmy skorzystać z pomocy fachowca, który obliczy nam zużycie energii oraz podpowie jaką ilość baterii powinniśmy zamontować.