Muzyka w filmach

Bank muzyki

Nikt chyba sobie nie wyobraża we współczesnych czasach oglądanie filmów bez muzyki. Nawet krótkie etiudy mają dziś podkład muzyczny, który je wzbogaca.

Muzyka w wielu filmach jest brana z gotowych banków

Bank muzykiMuzyka do filmów odgrywa bardzo ważną role, bo może wzmocnić nastrój grozy lub nadać komicznego charakteru dramatycznej scenie, lub odwrotnie- komedia zmieni się w tragedię. Najlepsi kompozytorzy muzyki są rozchwytywani i mają zarezerwowane terminy na kilka miesięcy, jeśli nie lat do przodu. Nic dziwnego, w końcu czasy filmu niemego minęły i oglądaniem filmów bez bank muzyki byłoby dziwnym doświadczeniem dla każdego. Muzyka do prezentacji multimedialnej nie jest konieczna, a nawet przeszkadza w omawianiu tematu i rozprasza naszych słuchaczy. Dźwięki w grach komputerowych, takie jak odgłos skoku, strzału, czy złapania magicznego kryształu są niezbędne, ale muzyka do gier jest zbędna. Takie odgłosy można znaleźć w royalty free music i nie trzeba zatrudniać kompozytora profesjonalnego. Z filmami jest inaczej. Obraz bez muzyki będzie nieatrakcyjny i nieprzyjemny w odbiorze. Przyzwyczailiśmy się, że do scen pożegnań mamy podkład z łzawą muzyczką, sceny pościgów w komediach urozmaicone są komiczną muzyczka, a droga bohatera do kryjówki potwora wypełniona jest strasznymi odgłosami. Bez tego ciężko jest nam wejść w klimat filmu, wczuć się w postawę głównego bohatera, czy rozróżnić jaki wydźwięk powinna mieć ta scena. Sam ruchomy obraz ogląda się dziwnie, bo nawet w dawnych czasach do filmów dodawana byłą muzyka, czasem nawet muzyka na żywo. Obecnie każdy może sobie zrobić film z muzyką. Na profesjonalnego kompozytora pewnie nas nie stać, ale od czego jest royalty music?

Dzięki niej możemy zakupić utwory, które możemy wykorzystać nawet do celów komercyjnych. To na pewno sprawi, że nasz obraz będzie wyglądał bardziej profesjonalnie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Hobby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *