Najważniejsze cechy kabiny lakierniczej

Warsztaty lakiernicze muszą być wyposażone w sprzęt wysokiej jakości, gdyż bezpośrednio przenosi się to na jakość wykonywanej w nich pracy jak i bezpieczeństwo pracowników. Dlatego bardzo ważne jest, aby sprzęt do warsztatów lakierniczych zakupywać z odpowiednią rozwagą i zastanowieniem.

Jaką kabinę do warsztatu lakierniczego wybrać?

kabina lakierniczaZdecydowanie najważniejszym elementem każdego profesjonalnego warsztatu lakierniczego jest odpowiednia kabina lakiernicza. Każda tego typu kabina powinna składać się z dwóch ważnych działów, oddzielnego pomieszczenia do lakierowania, wyposażonego w odpowiednie filtry zatrzymujące wszelkie zanieczyszczenia, lampy, oraz ściany szczytowe, oraz specjalnych agregatów, wyposażonych w wentylatory i wymienniki ciepła. Wszystkie elementy muszą mieć zapewnioną wentylację oraz obieg powietrza na odpowiednim poziomie – te dwa połączone elementy można nazywać profesjonalną kabiną lakierniczą, gdyż są one niezbędne do zachowania bezpieczeństwa podczas lakierowania. Jeżeli chodzi o rozmiary naszej kabiny, to trzeba je dobrać pod względem samochodów klientów, którzy odwiedzają nas najczęściej. Oczywiście im większe rozmiary samochodów, tym większe muszą być rozmiary naszej kabiny – trzeba pamiętać, że w dużej kabinie można lakierować samochody osobowe, ale do małych samochody ciężarowe czy inne większe pojazdy po prostu się nie zmieszczą. Rozmiar kabiny należy oczywiście dostosować do rozmiarów budynku w których ma się znajdować i do tego, czy równolegle prowadzimy warsztat samochodowy, który również potrzebuje odpowiednio dużo miejsca.

Jak widać, dobór odpowiednich maszyn i narzędzi do warsztatu lakierniczego nie jest zadaniem prostym i wymaga przeanalizowania wielu czynników. Ważne jest, aby nie kupować jak najtańszego sprzętu, który może być awaryjny i skutkować nawet przerwaniem działalności naszego warsztatu na czas naprawy.