Nowoczesne badania grafologiczne

 

Chociaż zawsze wydawało mi się, że grafologia jest stosunkowo archaiczną metodą badania pisma i w dobie komputeryzacji raczej nie będzie miała zastosowania, musiałam zweryfikować swój pogląd. Jak się okazało dziedzina nauki, jaką jest grafologia również się rozwija w taki sposób, aby mogła bez problemów sprostać ciągłemu rozwojowi techniki.

Zaawansowane badania grafologiczne

grafologiaJestem właścicielką dużej firmy, w związku z czym podejmuję decyzję warte dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Ponieważ zwykle drukowanie i skanowanie podpisanych dokumentów jest zbyt czasochłonne, decyduję się na wprowadzenie w dokument ręcznego podpisu za pomocą rysika. Gdy okazało się, że ktoś w kilka miejsc zostały wysłane podrobione dokumenty, z pomocą przyszła mi właśnie grafologia. Jak się okazało ma ona olbrzymie zastosowanie również w przypadku gdy podpis został wprowadzony do komputera. W dzisiejszych czasach rejestrowanych jest bardzo wiele aspektów. W przypadku wprowadzania podpisu za pomocą rysika rejestrowane jest na przykład jak szybko ktoś nim porusza oraz jego nacisk na ekran. Dzięki temu grafolog zbadał podpis elektroniczny i okazało się, że faktycznie jest on podrobiony, w związku z czym mogłam łatwo wycofać się z transakcji. Jestem bardzo zadowolona z faktu, że grafologia rozwija się wraz z rozwojem technologii i że odpowiada na potrzeby osób, które korzystają z podpisu wprowadzanego przez rysik.

Decydując się na analizę podpisu, który wprowadzałam do komputera za pomocą rysika, nie spodziewałam się zbyt dobrych efektów. Wydawało mi się, że jeżeli podpis wygląda identycznie, nie będzie możliwości zweryfikować jego autentyczności. Na szczęście się pomyliłam, ponieważ grafologia pozwala również na sprawdzenie podpisów w komputerze, dzięki czemu zostałam uratowana.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi