Obrona osobista z pałką teleskopową

W dobie dzisiejszej wszechobecnej agresji, coraz większy nacisk kładzie się na naukę skutecznej samoobrony. Przeróżne kursy, prowadzone przez profesjonalnych trenerów są coraz bardziej popularne, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Dużą popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju przedmioty, służące do obrony osobistej.

Noże, pałki teleskopowe czy paralizatory?

pałka teleskopowaKażdego dnia media bombardują nas wiadomościami o napadach, atakach, przejawach agresji na ulicach miast, w centrach handlowych i rozrywkowych. Co zatem możemy zrobić sami, we własnym zakresie, aby poczuć się pewniej idąc ciemną, pustą uliczką? Zacznijmy od tego, że takich uliczek warto byłoby unikać. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Czasem po prostu nie mamy innego wyjścia, szczególnie, że zimowe wieczory są bardzo długie, a dni krótkie. Jednak możemy zwiększyć swoje szanse w razie nieoczekiwanego ataku i poczuć się pewniej. W jaki sposób? Na początek warto zainwestować w chociażby podstawowy kurs samoobrony. Profesjonalny trener jest w stanie nauczyć nas kilku podstawowych chwytów i zachowań, które zwiększą nasze szanse w razie napadu. Prócz tego, warto zaopatrzyć się w narzędzie do obrony osobistej. Może to być najbardziej klasyczny nóż. Jednak w nieobeznanych rękach może on narobić więcej szkody, niż pożytku i często obrona z użyciem noża traktowana jest jako przekroczenie granic obrony koniecznej. Lepszym wyjściem może okazać się pałka teleskopowa, która jako broń biała jest w pełni legalnym narzędziem. Jest też zdecydowanie prostsza w obsłudze, a dzięki jej większemu niż nóż zasięgowi, pozwala na uniknięcie bliskiego kontaktu z napastnikiem. To zdecydowanie lepszy wybór, szczególnie dla kobiet. Podczas jej wyboru warto zwrócić uwagę na długość, grubość, oraz rodzaj zastosowanego mechanizmu, który wpływa na szybkość otwierania się. Dodatkowo pałka teleskopowa może zostać wyposażona w paralizator. Modele z paralizatorem najchętniej kupowane są przez kobiety.

Planując zakup narzędzia do obrony osobistej, zwróćmy przede wszystkim uwagę na swoje możliwości i umiejętności. Noże, paralizatory, pałki teleskopowe, gazy pieprzowe i wiele innych, mogą w razie niebezpieczeństwa uratować nam życie, lub też po prostu dodać pewności siebie. Jednak, co najważniejsze, starajmy się nie narażać na niepotrzebne ryzyko i unikać niebezpiecznych sytuacji.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel