Piękny pokaz pirotechniczny na Sylwestra i inne okazje

Mimo, ze polski Sylwester już za nami, mieszkańcy południowo-wschodniej Polski mogą spotkać się z świętującymi emigrantami zza wschodniej granicy. Nie ma to jak drugie przywitanie nowego roku! A jak to uczcić, tak, aby od razu było widać co to za dzień? Oczywiście fajerwerki, nieodłączny element pożegnania starego roku. Pozostaje pytanie; jak to zrobić w sposób widowiskowy? 

Widowiskowy pokaz pirotechniczny

pokazy pirotechniczneJak zacząć strzelanie fajerwerkami? Myślę, że z tym jest jak z jedzeniem w dobrej restauracji, zaczyna się od drobnych przekąsek. Początkowo należy użyć petard, które narobią odrobiny błysku (oczywiście w bezpiecznej odległości). W środku nocy widać takie rozbłyski naprawdę daleko. Skupi to wzrok wielu osób, które zamiast samemu urządzać pokaz wolą oglądać je z daleka. Następnie najlepiej używać baterii fajerwerkowych. Bez nich pokazy pirotechniczne byłyby o wiele nudniejsze. Oczywiście dodatkowe, pojedyncze fajerwerki w trakcie wystrzałów z baterii tylko wzbogacą pokaz. Jednak należy uważać i nie zbliżać się do miejsca, gdzie aktualnie strzelające fajerwerki startują. Co do doboru kolorów – jest to tylko nasza inwencja twórcza. Osobiście nigdy nie ograniczam się do żadnych konkretnych barw, bo najbarwniejsze pokazy podobają mi się najbardziej. Polecam użyć kilku baterii jednocześnie oraz bogato urozmaicać pojedynczymi strzałami, tak, aby niebo stało się bardzo kolorowe. Gdy skończą się eksplozje kolorów pokaz należy zakończyć petardami. Dzięki temu będzie wiadomo, że został on zakończony i można skupić wzrok na innym, oddalonym pokazie. Zazwyczaj w Sylwestra fajerwerki widać z każdej strony, dlatego po naszym pokazie nadal widać inne rozbłyski.

Mimo wszystko pamiętać trzeba o rozwadze i rozsądku. Lepiej żeby dla nikogo ta noc nie kończyła się źle. Jak zaczynamy nowy rok, tak podobno będzie przez następne 365 dni. Warto się cieszyć tymi chwilami odpowiedzialnie. Oczywiście wystrzałowy klimat tego dnia jest niesamowicie ważny, dzięki niemu wiemy, że właśnie trwa chwila, którą trzeba celebrować.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi