Place do treningu z własną masą ciała

 

Trening z własną masą ciała bardzo szybko przynosi nam efekty i nie potrzebujemy do tego zbyt dużo sprzętu. Wystarczy nam kilka drążków do podciągania i poręczy, aby móc trenować wszystkie partie mięśniowe. W większości miast istnieją specjalnie przygotowane pod ten typ treningu place street workout.

Jak zbudować plac do street workout?

szybka budowa placu street workoutBudowę takiego placu powinniśmy zacząć od wyrównania całego terenu. Teren pod cały plac musi być idealnie równy i dobrze utwardzony. Ogółem rzecz biorąc to budowa takiego placu jest bardzo szybka budowa placu street workout nie powinna nam zająć więcej niż pięć dni roboczych. Jeśli teren jest już odpowiednio utwardzony to możemy skupić się na kompletowaniu sprzętu. Cały sprzęt możemy zamówić w firmie, która zajmują się produkcją tego typu konstrukcji. Jeśli już zdecydujemy jaki zestaw urządzeń będzie nam potrzebny, to składamy w danej firmie zamówienie i czekamy na to, aż zostanie on wyprodukowany. Jak sprzęt jest gotowy, to zostaje przywieziony na miejsce budowy, gdzie jest składany w jedną całość. Całą konstrukcję street workout musimy dobrze zakotwiczyć w podłożu. Im lepiej to zrobimy, tym lepiej dla nas. Cała konstrukcja powinna być nieruchoma. Jeśli cała konstrukcja jest już gotowa i dobrze zamontowana to pozostaje nam wybór podłoża. Możemy całe podłoże wyłożyć specjalną matą lub wysypać tam drobne kamyczki. Dzięki temu nie będziemy musieli kosić tam trawy, a z placu będzie można korzystać bez przerwy.

Jak już wcześniej wspominałem, taka budowa nie potrwa więcej, niż pięć dni roboczych. Najwięcej kosztować nas będzie zakup samej konstrukcji, bo będzie to kwota w granicach ośmiu tysięcy złotych. Jeśli będzie to plac do użytku publicznego, to możemy postarać się o dotację, która pokryje większość kosztów.