Podkłady sztuczne do nauki robienia wieńców

Zapisałam się w zeszłym tygodniu na kurs florystyczny. Nie planuję zmiany zawodu, a kwiaty traktuję bardziej jako hobby. Lubię kiedy w moim domu jest ładnie, lubię świeże kwiaty, a taka umiejętność zawsze się przyda. Kurs nie był drogi, więc mogłam sobie na niego pozwolić.

Podkłady do wieńców różnej wielkości

podkłady sztuczne do wieńcówNa kursie mieliśmy wszystko zapewnione, to znaczy wszystkie rośliny i akcesoria do wykonywania bukietów i tym podobnych. Na pierwszych zajęciach uczyliśmy się wykonywać wieńce. Najpierw dostaliśmy sztuczne kwiaty do próbowania, a potem kwiaty prawdziwe. Mieliśmy także gotowe podkłady sztuczne do wieńców, na których układaliśmy wiązanki. Dzięki temu lepiej się one trzymały i mieliśmy punkt zaczepienia odnośnie wiązania kwiatów. Bez takiego podkładu kwiaty nie trzymałyby się tak dobrze, a wieniec zamiast dobrze leżeć mógł nie wyglądać dobre. Pokład był lekki i miał różne wielkości, więc można z niego było robić małe stroik do świec na Boże Narodzenie, jak i wielkie wieńce na cmentarze. Używało się je łatwo, a kwiaty ładnie się wokół niego układały. Robiliśmy tez z podkładami stroiki z gałązek iglasty czy i z bukszpanu na Wielkanoc. Po wykonaniu samego wieńca przeszliśmy do jego ozdabiania. Mieliśmy do tego wstążki, bombeczki, sznurki, i inne. Na końcu każdy wieniec miał być ładnie zapakowany w celofan, tak by można było go przenosić bez uszkodzenia i bez obsypujących się igiełek. Celofan też miał być przewiązany i dopasowany do kształtu wieńca.

Cieszę się, że zapisałam się na ten kurs. Moja wiedza na temat kwiatów została poszerzona. Teraz wykonuję bardzo ładne wieńce i wiązanki, a także bukiety na rożne okazje. Na pewno takie umiejętności przydadzą mi się w przyszłości. Jak na razie zrobiłam tylko jeden stroik do domu i jeden dla koleżanki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel