Polecane białko konopne

 

W naszej diecie często jest za mało białka, a nie wszyscy z nas są amatorami mleka, maślanki, czy jogurtu. Część z nas woli przyjmować białko zwierzęce, jednak nie jest ono tak dobre, jak powszechnie uważano jeszcze kilkanaście lat temu. 

Sklepy internetowe z białkiem konopnym

białko konopneBiałko zwierzęce uważa się za pełnowartościowe, czyli takie, które dostarcza nam aminokwasów, jakich nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować. Jednak badania dowiodły, że i białko pochodzenia roślinnego może byc pełnowartościowe. Właśnie tak jest w przypadku białka konopnego. Jest ono wytwarzane metodami, które nie wymagają używania bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu dostajemy produkt bogaty w wiele cennych właściwości. Koszt białka konopnego jest zależny od producenta, ale i od zawartości opakowania. Jednak możemy przyjąć, że za opakowanie zawierające pięćset gramów, nie powinniśmy zapłacić więcej niż kilkadziesiąt złotych. To uczciwa cena, biorąc pod uwagę, że wyprodukowanie tego rodzaju białka jest mocno skomplikowane i kosztowne. Jednakże jest ono bardzo wydajne i nie trzeba przyjmować dużych porcji. Jest ono polecane także osobom, które wykazują dużą aktywność fizyczną, bowiem białko konopne przyspiesza nie tylko wzrost mięśni, ale również regenerację potreningową. Białko z konopi jest także bogate w witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz mikroelementy. Ma ono postać proszku o zielonym zabarwieniu. Proszek możemy zmieszać z napojami mlecznymi i serwować sobie jako swoistego shake’a.

Stosowanie białka konopnego niesie z sobą szereg korzyści zdrowotnych, dlatego też jest ono uznane za jedno z najlepszych źródeł tego składnika. Białko jest niezbędne także, by zachować zdrowe zęby oraz kości. Białko konopne można przyjmować codziennie.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie