Praca przy wycince drzew

wycinka drzew

Do naszej wsi niedaleko Raciborza przyjechał ostatnio jakiś biznesmen. Bardzo nas zaciekawiła jego obecność, bo nie mieliśmy pojęcia czego on może u nas szukać.

Aby dokonać wycinki drzew potrzebne są zgody

wycinka drzewInwestować to nie ma gdzie a pracy jest jak na lekarstwo. Biznesmen odwiedził każdego mieszkania i powiedział, że szuka pracowników, bo będzie wycinka drzew w naszych lasach i chciałby zatrudnić miejscowych. Zdziwiłem się, że u nas ma być wycinka drzew dlatego od razu zapytałem go o zezwolenie. Jeżeli miałbym u niego pracować to tylko legalnie. Oczywiście facet miał wszystkie niezbędne zgody i sprawna wycinka drzew w Raciborzu mogła być realizowana. Od razu zaoferowałem do pomocy moich dwóch synów, pieniądze się przydadzą a zarobki, jakie zaoferował ten krawaciarz były przyzwoite. Prawie cała wieś zgłosiła się do pracy i wycinka drzew miała ruszyć następnego dnia z samego rana. Dostaliśmy odpowiednie narzędzia oraz ubrania. Każdy otrzymał umowę o dzieło i mogliśmy spokojnie iść do pracy. Byliśmy zadowoleni bo taka okazja to pierwszy raz się pojawiła. Głupotą byłoby tego nie wykorzystać. Facet, jak się później dowiedziałem, prowadzi sprzedaż drewna kominkowego gdzieś w Gliwicach i do tego celu nas zatrudnił. W miastach to drewno kominkowe na pewno się dobrze sprzedaje i stwierdziłem, że to świetny biznes. W lecie pracowaliśmy przez tydzień. Wycinka drzew szła wszystkim dość dobrze. Mamy wprawę, bo już nie raz się tym zajmowaliśmy. Biznesmen był bardzo z nas zadowolony i nawet co niektórzy dostali dodatkowe premie. Moi synowie bardzo ciężko pracowali i również załapali się na dodatkowe pieniądze. Ja już mam swoje lata i nie pracuję tak szybko jak oni.

Kiedyś to wycinka drzew szła mi równie dobrze jak im teraz. Cieszę się, że dostaliśmy tę robotę. Będzie można za to kupić opał na zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *