Proces powstawania osocza bogatopłytkowego

Głównym celem stosowania zabiegów z osoczem bogatopłytkowym jest pobudzenie skóry do regeneracji. Tego typu zabiegi bardzo często nazywane są wampirzym liftingiem. Wynika to z faktu, że w czasie zabiegu korzysta się z osocza zawierającego komórki i czynniki wzrostu pochodzące z krwi osoby, która poddaje się zabiegowi.

Pobudzanie wydzielania czynników wzrostu przez płytki krwi

rewitalizujące osocze bogatopłytkowe - RzeszówNie należy się tym jednak przerażać, bo ilość krwi potrzebna do uzyskania osocza bogatopłytkowego jest naprawdę niewielka. Zazwyczaj należy pobrać od kilku do kilkunastu mililitrów krwi, czyli objętość około 1 probówki laboratoryjnej. Aby otrzymać osocze niezbędne do wykonania zabiegu medycyny estetycznej, trzeba wcześniej poddać krew konkretnym procesom. Najpierw należy odwirować pobraną od klienta krew. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenie, jakim jest wirówka laboratoryjna. Dzięki temu może powstać rewitalizujące osocze bogatopłytkowe – Rzeszów, które zostanie wykorzystane do zabiegu. W czasie wirowania krwi dochodzi do oddzielenia komórek. Na dno opadają komórki ciężkie, wśród których znajdują się krwinki czerwone (erytrocyty) oraz krwinki białe (leukocyty). Powyżej znajduje się samo osocze, które zawiera w swoim składzie płytki krwi. To jednak nie wszystko. Zanim przystąpi się do zabiegu rewitalizacji, należy dodać do osocza specjalny odczynnik. To on ma za zadanie pobudzić płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Na tym etapie kończy się tworzenie osocza bogatopłytkowego.

Wystarczy już tylko wykonać zabieg, który polega na wstrzykiwaniu osocza do skóry. Tu korzysta się z różnych metod wstrzykiwania. Najbardziej popularna jest metoda mezoterapii. Możliwe jest też liniowe wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego do skóry – najczęściej wprowadza się osocze liniowo wzdłuż zmarszczek albo fałdu skórnego.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie