Protezy stałe oraz protezy ruchome stosowane w stomatologii

 

Zdarzają się takie wypadki, w trakcie których dochodzi do uszkodzenia zębów. Pomimo tego, że zęby są bardzo mocno osadzone w dołach zębowych, wcale nie tak trudno doprowadzić do ich złamania, wybicia, ubicia, pęknięcia. W takiej sytuacji należy jak najszybciej udać się do gabinetu stomatologicznego, w którym lekarz zajmuje się na co dzień protetyką stomatologiczną.

Protezy stomatologiczne: pełnoceramiczne oraz porcelanowe

korony zębowe olsztynJest to dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu. Te braki mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Czasem nawet gryzienie czegoś twardego może spowodować ukruszenie lub złamanie zęba. Zęby złamane mogą zostać odbudowane. W gabinecie stomatologicznym można nawet zmienić kształt i ułożenie zębów. Protetyka zajmuje się również korektą trwałych przebarwień na zębach. W protetyce najczęściej stosuje się korony zębowe olsztyn, które doskonale uzupełniają ubytki. Wśród protez zębowych stałych wyróżnia się właśnie korony zębowe wykonywane z różnych materiałów. Na pewno na uwagę zasługują korony pełnoceramiczne. Stosowane są również korony porcelanowe. Te korony wykonywane są na specjalnych podbudowach. Do podbudowy korony porcelanowej stosuje się albo stal albo złoto. W protetyce stosuje się także mosty półceramiczne. Tak samo można zastosować mosty porcelanowe, ale te znowu muszą mieć specjalną podbudowę stalową lub złotą.

Istnieją także protezy stałe, które są stosowane do implantów. Tu także można wyróżnić wiele rodzajów takich protez. Mogą to być korony pełnoceramiczne, porcelanowe, ale także popularne licówki pełnoceramiczne i kompozytowe. Dodatkowo stosowane są również protezy ruchome i prace kombinowane (indywidualne). W gabinecie protetyki stomatologicznej można liczyć na naprawę nawet dużych ubytków, uszkodzeń, złamań dotyczących zębów.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda