Prywatny pobyt w sanatorium

 

Starsze osoby wymagają specjalnego traktowania, bo często są schorowane i nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Doskwierający ból w kręgosłupie, czy stawach nie pozwala cieszyć się życiem. Jedynym odpoczynkiem dla takich osób, jest sanatorium. 

Ile kosztują prywatne wczasy w sanatorium?

sanatorium ciechocinek prywatnieWiększość osób w podeszłym wieku, wymaga stałej rehabilitacji, oraz systematycznych ćwiczeń ogólnorozwojowych, które poprawiają komfort życia. Można z nich korzystać płatnie, albo na Narodowy Fundusz Zdrowia. Sanatorium Ciechocinek prywatnie co roku przyjmuje setki pacjentów, oraz drugie tyle z publicznych placówek ze skierowaniem od lekarza prowadzącego. Seniorzy mogą tu liczyć na fachową pomoc ze strony personelu medycznego, fizjoterapeutów i rehabilitantów. W sanatorium wczasy są połączone z intensywną rehabilitacją i z aktywnym spędzaniem czasu na basenie, siłowni, oraz sali gimnastycznej. Zajęcia odbywają się każdego dnia w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych, tak aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Na basenie w Ciechocinku odbywają się aerobowe ćwiczenia, oraz można skorzystać z pejczy wodnych. Natomiast na sali gimnastycznej odbywają się grupowe ćwiczenia mające na celu rozruszanie i wzmocnienie mieści rąk, nóg i kręgosłupa. Siłownia w sanatorium jest wyposażona w specjalne sprzęty rehabilitacyjne, które pomagają pacjentom powrócić do pełnej sprawności. Bez względu czy pobyt jest prywatnie opłacony, czy refundowany, to są w nim zagwarantowane trzy posiłki.

Co rok do Ciechocinka przyjeżdżają starsze osoby z całej Polski. Jest tu najpopularniejsze sanatorium o najbogatszej ofercie. Czasem trzeba rezerwować miejsca z dużym wyprzedzeniem, bo jest tyłu chętnych na jedno miejsce. Pobyt w sanatorium kosztuje około półtora tysiąca złotych. 

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie