Różnice w budowie grzejników konwekcyjnych i na podczerwień

 

Każdemu właścicielowi domu jednorodzinnego zależy na tym, by ogrzewanie było jak najbardziej wydajne. Oczywiście na polskim rynku dostępnych jest wiele sposobów na ogrzewanie pomieszczeń – bardziej i mniej kosztownych.

Ogrzewanie przedmiotów znajdujących się w danym pomieszczeniu

wydajne ogrzewanie na podczerwień w sklepie internetowymJednym z nich, który nie tak dawno temu pojawił się na polskim rynku, jest ogrzewanie na podczerwień. Okazuje się, że takie ogrzewanie może przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania. Warto porównać działanie ogrzewania tradycyjnego czyli konwekcyjnego z ogrzewaniem na podczerwień. Można rozpocząć porównanie od samej budowy grzejników. Grzejniki konwekcyjne są większe, ciężkie, zazwyczaj nie stanowią elementu dekoracyjnego wnętrza, a do tego umieszczane są praktycznie zawsze pod oknami, parapetami, by zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli chodzi o wydajne ogrzewanie na podczerwień w sklepie internetowym, to najczęściej oferowane są panele cienkie, które można montować w różnych miejscach. Takie panele mogą znaleźć się na suficie, na ścianach pionowych, a nawet mogą być montowane jako ogrzewanie podłogowe. Są też nowoczesne i oryginalne rozwiązania takie jak panel na podczerwień ukryty w formie obrazu na ścianie. Panele na podczerwień są cieńsze, nie zajmują w pomieszczeniu sporo miejsca. Dla niewprawnego oka są praktycznie niezauważalne. Dzięki takim grzejnikom można zaoszczędzić sporo przestrzeni w pomieszczeniu. Różnica polega jednak nie tylko na budowie grzejników.

Panele na podczerwień działają inaczej niż tradycyjne ogrzewanie. Nie dochodzi tutaj do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu. Zadaniem paneli na podczerwień jest ogrzanie przedmiotów i ścian, które znajdują się w danym miejscu. Nagrzewana jest ludzka skóra, szafy, podłoga, sufit, ściany boczne i wszystko inne, co znajduje się w pomieszczeniu.