Skarpety bezuciskowe na spuchnięte nogi

Problemy z nogami to niestety dość popularne schorzenie wśród Polaków i nie tylko. Przewlekła niewydolność żylna, tak zwane żylaki, lub owrzodzenia to problemy, z którymi zmaga się dwadzieścia pięć procent dorosłych Polaków. Innym problemem są puchnące stopy. Na szczęście są sposoby, jak przynieść sobie ulgę w walce ze schorzeniem.

Skarpetki przyniosą ulgę

skarpety bezuciskoweNogi osoby chorej powinny mieć jak najwygodniejszy komfort. Zwykłe skarpetki trzymają się na stopie dzięki ściągaczom, które uciskają kostki. Skarpety bezuciskowe są specjalnie zaprojektowane dla osób z problemem puchnących stóp i problemami z krążeniem. Wykonane są zazwyczaj z bawełny. Materiał jest bezpieczny dla osób, które boją się, że odzież wywoła u nich reakcję alergiczną. Inne modele skarpet są wykonane z wełny, która ma przy okazji właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Odpowiednio wyprofilowane ściągacze w przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie ograniczają przepływu krwi w kostkach i nie pozostawiają śladu na nogach po ich zdjęciu. Skarpety bezuciskowe są przystosowane do zmieniających się pór roku – latem nosimy te z cieńszych materiałów (lub całkowicie rezygnujemy ze skarpet), a zimą zamieniamy je na ciepłe wełniane skarpety. Takie skarpetki mogą też nosić osoby zdrowe, które cenią sobie wygodę.

Producenci zdrowotnych skarpet dbają o to, aby ich wyroby były uniwersalne i nie skupiały się tylko na jednej dolegliwości. Dlatego też produkty nie tylko nie blokują poprawnego przepływu krwi, ale mają również inne właściwości, takie jak ochrona przed bakteriami lub oddychający materiał. We wczesnym stadium dolegliwości skarpety mogą okazać się bardzo pomocne w walce z chorobą i przynieść ulgę osobie noszącej. Ich zastosowanie należy jednak koniecznie połączyć z odpowiednim stylem życia.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda