Skuteczne instalacje odgromowe

instalacje odgromowe kraków

Każdego roku w czasie burz uderza nawet tysiąc piorunów, z których prawie połowa trafia w przeróżne zabudowania i wysokie drzewa. Roślin nie uchronimy przed konsekwencją burzy, ale nasze domy czy budynki gospodarcze już tak.

Jak działa instalacja odgromowa?

instalacje odgromowe krakówNie ma obowiązku zakładania piorunochronu na budynku, ponieważ stanowi on dodatkowe zabezpieczenie domu przed skutkami piorunów. Dodatkowo koszt takiej instalacji nie należy do najniższych, ponieważ może wynieść od pięciuset do nawet trzech tysięcy złotych. Ludzie nie korzystają z tego rozwiązania, ponieważ zwyczajnie liczą na szczęście, że akurat ich dom ominie nieszczęście. Jednakże to zgubne myślenie, które warto porzucić na rzecz odpowiedzialnego podejścia, ponieważ chronimy siebie, naszą rodzinę i nasz dobytek. Jeżeli interesują nas instalacje odgromowe Kraków jest miastem, gdzie wiele firm usługowych wykonuje profesjonalny montaż piorunochronu. Specjaliści radzą, że najlepiej jest wykonać instalację na etapie budowy domu, gdyż niektóre elementy konstrukcji można wykorzystać jako jej części, co znacznie obniży koszty. Oczywiście nie jest to koniecznie, ponieważ instalację można założyć w dowolnym momencie, ponieważ zakłada się ją na dachu i przeciąga po elewacji budynku aż do ziemi. Instalacja składa się  z zwodów pionowych i poziomych, które znajdują się na dachu, przewodów odprowadzających, montowanych na elewacji oraz uziomach, które zakopuje się w ziemi, w celu uziemienia ładunku elektrycznego. Piorunochron jest najskuteczniejszą instalacją, która w 100% chroni skutkami wyładowania atmosferycznego.

Piorun najczęściej uderza w budynki wolnostojące, wokół których nie ma innych budowli ani wysokich drzew. Z tego względu, w pierwszej kolejności taki domy powinny mieć zakładane instalacje odgromowe, ponieważ ryzyko uderzenia pioruna jest bardzo duże.