Socjalizacja naszego pieska

Wiele osób jest zdania, że pies ma charakter w genach, i groźne rasy, typu pitbull, czy amstaf są bardzo agresywne, i lepiej ich nie mieć, gdy ma się dzieci. Powiada się, że te psy po prostu już takie są, i różne rzeczy mogą im wpaść do głowy, i pogryźć człowieka. Nie jest to prawdą, ponieważ wszystko zależy od tego, jak psa wychowujemy, i jak go traktujemy.

Pies szkolony i socjalizowany

socjalizacja i szkolenie szczeniąt w WarszawieDo każdego psa trzeba odpowiedniego podejścia. Niektóre rasy są mniejsze, delikatniejsze, i mniej odporne. My mieliśmy małego pieska, więc z początku nawet nie myślałam, o posyłaniu go na żadne szkolenia. Takie rzeczy zazwyczaj funduje się większym psom, typu owczarek, czy doberman. Dopiero koleżanka opowiedziała mi, że jej maleństwo, również przeszło specjalne szkolenie. Byłą to socjalizacja i szkolenie szczeniąt w Warszawie, które nam szczerze polecała. Po takich gorących poleceniach, postanowiłam z ciekawości wybrać się tam i z naszym psem. Byłam ciekawa, co mi tam powiedzą. Okazało się, że przede wszystkim uczą posłuszeństwa, oraz kontaktów z innymi psami. Mają na celu to, aby pies nie reagował agresją na inne psy. Nasz był dopiero szczeniakiem, więc w grę wchodziło też nauczenie, aby nie załatwiał się w domu. Tym również się zajmowali. Pokazywali mu, że może jeść tylko ze swojej miski, aby nie prosił, gdy jedzą ludzie, i grzecznie czekał aż skończą posiłek. Wszystko przebiegało bezstresowo, i nasz maluch polubił panią trenerkę. Cieszył się też, że zobaczy inne pieski, gdy tam jechaliśmy.

Myślałam, że będziemy mieć problem z wychowaniem naszego malutkiego psa. Na szczęście, dzięki radom koleżanki, zabrałam go do miejsca, w którym nauczono go wszystkich niezbędnych umiejętności. Teraz nie mamy już załatwiania się w domu, i gryzienia przedmiotów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi