Sprawdzamy zalety domów szeregowych

Wiele osób, które rozważają rezygnację z własnego domu na rzecz mieszkania, powinny wziąć pod uwagę oferty szeregowców. Jest to bowiem zespół jednakowych domów, które występują w jednej linii i są połączone ze sobą bocznymi ścianami. Jest to sposób na kompromis pomiędzy mieszkaniem w bloku, a samodzielnym domem jednorodzinnym. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jakie są jego zalety i wady?

Korzyści z mieszkania w domu szeregowym

domy szeregowe kompleksowa budowaPod wieloma względami szeregowce zapewniają warunki zbliżone do takich, jakie mają właściciele domów jednorodzinnych. Nie musimy w takim wypadku codziennie pokonywać pięter, nikt nad nami nie tupie czy nie upomina, że za głośno chodzimy. Jest to bowiem popularny problem występujący w blokach i powodujący kłótnie między sąsiadami. Kolejną zaletą domów szeregowych jest fakt, że większość z nich posiada własne ogródki. Zazwyczaj nie mają one dużych wymiarów, ale dają spory komfort osobom z dziećmi czy zwierzętami. Gdy interesują nas dobre jakościowo domy szeregowe kompleksowa budowa będzie najlepszym wyborem. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób, które są towarzyskie i nie lubią osamotnienia. Często takie zespoły budynków są odgradzane od reszty osiedla, co daje poczucie bezpieczeństwa oraz w znacznym stopniu zbliża sąsiadów powodując, że czują się jak jedna wspólnota.

Coraz powszechniej oferowane szeregowe domy wydają się doskonałym rozwiązaniem dla osób młodych, rodzin z dziećmi, osób lubiących odrobinę prywatności oraz marzących o własnym podwórku. Nie jest to jednak rozwiązanie dla samotników, którzy cenią sobie spokój i nie preferują bliskiego sąsiedztwa. Dużym atutem tego rozwiązania są konkurencyjne ceny w porównaniu do domów jednorodzinnych oraz nieco niższe koszty ponoszone na ogrzewanie nieruchomości.