Susz konopny pomaga walczyć z bólem

Przez całe swoje życie człowiek narażony jest na kontakt z różnymi patogenami wywołującymi choroby i pogarszającymi stan naszego samopoczucia. Wielu z nas cierpi na schorzenia onkologiczne i przewlekłe dolegliwości z którymi w żaden sposób medycyna nie może sobie poradzić. Pacjenci zawiedzeni brakiem efektów leczenia szukają różnych rozwiązań, które nie zawsze są akceptowane.

Czy leczenie suszem konopnym jest legalne?

susz konopny legalnyW ostatnim czasie na naszym rynku pojawiło się coś takiego jak susz konopny legalny. Jak wszyscy doskonale wiemy posiadanie lub hodowla konopi w naszym kraju jest nielegalna, tymczasem w aptece możemy nabyć preparat konopny. Oczywiście nie są to konopie, które kojarzą się nam z odurzaniem czy narkotykami. Tego typu rośliny pochodzą z legalnych upraw, gdzie ich skład kontrolowany jest przez cały proces produkcyjny. Zawierają mało substancji THC czyli psychoaktywnych, natomiast wzbogacone są związkami CBD o udowodnionych właściwościach terapeutycznych. Konopie te dają obietnicę zminimalizowania przewlekłego bólu, leczenia nowotworów, znoszenia stanów lękowych oraz poprawy samopoczucia, odgrywają również dużą rolę w łagodzeniu skutków ubocznych po chemioterapii i radioterapii. Dlatego właśnie zyskują coraz szersze grono zadowolonych pacjentów którzy cieszą się poprawą stanu zdrowia i dobrym samopoczuciem. Przeprowadzone ostatnio badania potwierdziły ich korzystny wpływ na leczenie schorzeń neurologicznych oraz okulistycznych, a nawet doskonale sprawdzają się w terapii diabetologicznej.

Susz konopny dostępny jest w każdej aptece, oczywiście po okazaniu recepty. Może ją wypisać każdy lekarz jeżeli uzna potrzebę tego typu terapii. Zażywanie go w zaleconych dawkach i pod ścisłą kontrolą może pomoc nam w powrocie do zdrowia oraz w istotny sposób poprawić jakość życia. Warto więc zainteresować się preparatem i skorzystać z jego właściwości gdy zajdzie taka potrzeba.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie