Uniwersalne spawarki typu MIG

Migomat jest popularną nazwą spawarki wykorzystującej technikę MIG MAG. Spawanie za pomocą takiego urządzenia odbywa się w osnowie różnego rodzaju gazu. Są one bardzo wydajne, dają niezwykłe efekty i przede wszystkim są łatwe w obsłudze. Korzystać mogą z niego zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Zastosowanie spawarki typu MIG

spawarki migSpawanie metodą MIG odbywa się w towarzystwie gazów obojętnych takich jak dwutlenek węgla. Łuk elektryczny dzięki obecności tego gazu jarzy się wokół drutu. Taka metoda jest najbardziej uniwersalna. Odpowiedni dobór rodzaju drutu oraz gazu pozwala na spawanie praktycznie wszystkich metali oraz stopów. Spawarki MIG wyróżniają się bardzo dużą wydajnością i jest bardziej efektywna niż spawarki typu TIG. Jakość uzyskanych spoin jest bardzo wysoka, więc można ich używać nawet w widocznych miejscach. Można z nich korzystać w dowolnej pozycji, dlatego też dobrze sprawdzają się jako wyposażenie warsztatów samochodowych. Mają one bardzo szeroki zakres stosowania. Przede wszystkim są dużym i przydatnym narzędziem w profesjonalnych firmach, ale również doskonale sprawdzają się do drobnych prac domowych. Dużą zaletą tego typu urządzenia jest możliwość spawania zarówno drobnych rzeczy oraz grubych warstw różnych materiałów i stopów. Spawarka może być kupiona w wersji półautomatycznej oraz automatycznej. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników takich jak amperaż czy też regulacja prądu spawania.

Spawarki typu MIG są bardzo uniwersalne i charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem, dlatego też chętnie kupowane są jako wyposażenie warsztatów, zakładów produkcyjnych oraz wykorzystywane są do celów przydomowych. Podczas wyboru warto wiedzieć na co zwrócić uwagę i przede wszystkim wybrać model, który najlepiej będzie się sprawdzał i spełniał oczekiwane wymagania.