Urządzenie kosmetyczne derma roller

 

Nakłuwanie skóry to jeden z najskuteczniejszych sposobów jej odmładzania. Na tym właśnie bazuje bardzo popularny zabieg mezoterapii igłowej. Wiele kobiet zastanawia się czy można zastosować podobny typ pielęgnacji w domu. 

Zabiegi derma rollerem

derma rollerUrządzenie nazywane derma rollerem to niewielki wałeczek pokryty drobnymi, cienkimi igiełkami. Od jakiegoś czasu można go kupić w sklepach internetowych. Na licznych forach poświęconych dbaniu o urodę, zadowolone klientki bardzo go zachwalają i pokazują spektakularne efekty jego użycia. Na czym polega fenomen tego niewielkiego urządzenia? Otóż nakłuwana za pomocą licznych igiełek skóra jest pobudzana do odnawiania się. Dodatkowo jeśli przy masażu derma rollerem zastosujemy odpowiednie kosmetyki, ich składniki wnikają znacznie głębiej niż tylko przy używaniu ich na nienaruszoną skórę. Tym sposobem derma roller pomaga naprawdę skutecznie zwalczyć zmarszczki, blizny, cellulit, rozstępy czy trądzik. Brzmi to bardzo optymistycznie, jednak specjaliści przestrzegają przed używaniem tego gadżetu na własną rękę. Źle dobrane urządzenie lub kosmetyki wykorzystywane przy masażu mogą sprawić większą szkodę niż pożytek, a nawet być zagrożeniem dla zdrowia. Aby samodzielnie używać derma rollera w domu najlepiej udać się najpierw do eksperta, który po zapoznaniu się z naszym problemem dobierze odpowiednie urządzenie oraz specyfiki, które można stosować. Dodatkowo przeszkoli nas jak bezpiecznie wykonywać masaż. Jeśli będziemy przestrzegać tych wskazówek, stosowanie derma rollera będzie bezpieczne.

Używanie derma rollera może przynieść naszej skórze wiele korzyści, a efekty takiego masażu mogą być naprawdę zachwycające. Trzeba jednak pamiętać, że jest to urządzenie inwazyjne i musimy używać go z największą ostrożnością. 

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie