Ustka stolicą centralnego Pomorza

Centralne pomorze ma kilka pereł, jeżeli idzie o nadmorskie miejscowości, historyczne porty i obecny centra o charakterze wypoczynkowym i rekreacyjnym. Jedną z nich jest Ustka, największa miejscowość nadmorska pomiędzy Kołobrzegiem a Gdańskiem, posiadającą najlepszą w regionie infrastrukturę hotelową i rekreacyjną.

Wypoczynek w Ustce

ośrodki wypoczynkowe w UstceSzczególnego znaczenia nabiera Ustka, zwłaszcza jeżeli zestawimy ją ze Słupskiem, z którym łączą ją umowy partnerskie, które przewidują, że Ustka i Słupsk dzielą ze sobą komunikację publiczną, dbają o zrównoważony rozwój i podejmują wspólne decyzje inwestycyjne. Ustka i Słupsk posiadają razem około 100 tysięcy mieszkańców, co czynią to dwumiasto drugim ośrodkiem miejskim po Trójmieście. Ustka posiada bardzo zróżnicowane i bogate zaplecze wypoczynkowe, które jest odzwierciedleniem popytu na wypoczynek w tej części województwa pomorskiego. Ustka i jej okolice tworzą kompleks wypoczynkowy, który w skali województwa pomorskiego rywalizuje z Helem, okolicami Władysławowa i Jastrzębiej Góry oraz z Trójmiastem. Jest to bardzo dobra alternatywa dla skomercjalizowanych plaż wschodniej części województwa pomorskiego. Ośrodki wypoczynkowe w Ustce pokazują nam cały przekrój tego, co mamy na myśli mówiąc o wypoczynku. Trafimy tutaj na bardzo wysokiej jakości hotele, ośrodki rehabilitacyjne, pensjonaty, a także na obiekty z kategorii spa&wellness. W Ustce bez problemu można znaleźć obiekt, który będzie nam pasował, nawet jeżeli dysponujemy bardzo dużymi wymaganiami.

Planując wypoczynek w Ustce będziemy mogli liczyć na to, że znajdziemy wypoczynek porównywalny standardem do obiektów w Trójmieście, Władysławowie czy na Helu, ale w zdecydowanie niższej cenie. Zagęszczenie miejscowości turystycznych w tym rejonie jest mniejsze, a warunki klimatyczno-wypoczynkowe właściwie takie same.