Uważaj na drewno

Balustrady systemowe

Budując domek jednorodzinny czy biurowiec zawsze mamy jakieś priorytety. Myślimy o ładnych drzwiach, dużych oknach i przestronnych tarasach.

Nie zapominajmy o detalach, które mają ostateczny wpły na wygląd naszego domku

Balustrady systemoweCzęsto jednak zapominamy o rzeczach małych które mają znaczny wpływ na odbiór całości. Dlatego też tak ważne jest dokładne zaplanowanie każdego elementy w nowy budynku aby ten prezentował się wyśmienicie. Jednym z takich elementów są balustrady systemowe. Ozdabiają one każdą klatkę schodową i balkon, a więc widać je zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Z reguły nie przywiązuje się do niej wielkiej wagi ale oglądając gotowy dom zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo ważny element dekoracyjny. W takim budynku bowiem spędzimy dużo czasu na balkonie albo wchodząc po schodach. Potrzebujemy więc trwałego i dekoracyjnego elementu który świetnie wkomponuje się w otoczenie. Właśnie takie mogą być dobrze dobrane systemy balustrad. Połączenie stali z matowym szkłem jest ostatnio niezwykle popularne. Kiedyś modne były elementy z drewnem lecz zainteresowanie nimi spadło z kilku powodów. Po pierwsze nie nadają się jako materiał na balustrady balkonowe. Wysoka podatność na erozje warunków atmosferycznych wyklucza je kompletnie z tego biznesu. Szczególnie takie w balustrady w pomorskim nie są dobrym pomysłem. Duża wilgotność powietrza i wysoka zawartość soli sprawiają, ze drewno szybko traci swój początkowy blask. Ale nawet w środku domu nie są one zbyt funkcjonalne. Są one bardzo podatne na urazy mechaniczne i otarcia co bardzo skraca ich żywotność. Znacznie lepsza jest stal która wytrzyma w nienaruszonym stanie dziesiątki lat.

Jest ona odporna na korozje i wszelkie uderzenia czy zadrapania. Ponad to o wiele łatwiej się ją montuje i konserwuje niż drewno. Większość dzisiejszych projektantów i architektów pracuje na tym materiale i już mało gdzie znajdziemy drewno.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *