W co ubrać dziewczynkę na wesele?

Gdy otrzymujemy zaproszenie na wesele od bliższej czy dalszej rodziny, a nawet od znajomych od razu zaczynamy planowanie. Co kupić na prezent, jaką kreację wybrać dla siebie, męża i dzieci. Z chłopcami nie ma większego problemu: ciemne spodnie jasna koszula i wygląda elegancko, ale co z dziewczynką?

Wizytowe sukienki dla dziewczynek

sukienka wizytowa dla dziewczynki z kokardąChłopcy nawet w eleganckich spodniach i koszulach czują się swobodnie, nic im nie krępuje ruchów, natomiast dziewczynki ubrane w kilkuwarstwowe sukienki mogą już nie czuć się tak komfortowo. Dorosłe kobiety czasem świadomie wbijają się w ciężkie kreacje, żeby zrobić wrażenie na mężczyznach i innych kobietach, lub nawet tylko po to żeby poczuć się wyjątkowo. Jednak w trakcie weselnych zabaw z pewnością cierpią katusze. Bo jak tu się bawić kiedy mocno zasznurowany gorset blokuje dopływ powietrza a pod kilkuwarstwowymi spódnicami nogi są całe zlane potem? Jednak podczas gdy kobieta cierpi z uśmiechem na ustach bo wie, że żeby być piękną trzeba cierpieć, to mała dziewczynka w analogicznej sytuacji staje się utrapieniem dla rodziców i pozostałych weselników. Rozwiązaniem mogłaby być prosta sukienka wizytowa dla dziewczynki z kokardą. Zamiast taft i kilku podszewek zwykła bawełniana, czy choćby satynowa sukienka w twarzowym kolorze z dopiętą kokardką w talii lub na obojczyku delikatnie podkreślającą dziewczęcość stroju. W takiej stylizacji córka na pewno będzie się czuła bardziej swobodnie niż w pięknej balowej sukni, w której sama zginie. Małe dziewczynki maja to do siebie, że są urocze w swojej naturze i czasem zbyt strojne ubranie je przytłacza będąc nie tylko niewygodne, ale i niepotrzebne. 

Przy następnej okazji, gdy będziemy się gdzieś wybierać z małą damą warto zastanowić się, czy ludzie mają podziwiać naszą córkę, czy jej kreację. Ja zdecydowanie stawiam na naturalne piękno mojej dziewczynki oraz jej swobodę w poruszaniu się, a stroje księżniczek, które tak ładnie wyglądają na wieszakach – niech tam zostaną.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda