Włóczka spaghetti i jej zastosowania

Od kiedy prace na szydełku i drutach wróciły do łask, na rynku pojawiły się dziesiątki rodzajów włóczek. Wykonywane są one zarówno z włókien naturalnych, jak i sztucznych, spotyka się też włóczki o składzie mieszanym. Poza włóczkami prostymi, jednolitymi, dostępne są też włóczki fantazyjne, np. różnokolorowe, z pomponikami albo cekinami.

Do czego wykorzystać włóczkę typu spaghetti?

włóczka spaghettiRzeczy robione na drutach albo szydełku to część ruchu Slow Wear – taka odzież, zabawki czy domowe przedmioty są unikalne, powstają z szacunku dla świata i otaczane są wyjątkową troską. Wśród włóczek, które stosuje się obecnie, popularna jest tak zwana włóczka spaghetti. Jest to włóczka powstająca z recyklingu. Można kupić ją w sklepie albo zrobić samodzielnie, przerabiając na nią bawełniane t-shirty. W domu jednak rzadko posiadamy dużą ilość koszulek w identycznym kolorze, dlatego jeśli zależy nam na jednolitym projekcie, powinniśmy odwiedzić najbliższą pasmanterię, która takie włóczki ma w swojej ofercie. Z włóczki tego typu mogą powstać różnorodne projekty – zabawki, koszyki, koce, dywaniki. Szczególnie „domowa” włóczka nadaje się doskonale na stworzenie z niej miękkiego dywanika albo podkładki pod kubek. Również koc spaghetti to świetny wybór, będzie on bowiem miły dla skóry i przyjemny dla oka ze względu na wyraźny splot materiału. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby włóczkę spaghetti wykorzystać na poduszki bądź też… fantazyjne, oryginalne domowe kapcie.

Włóczka typu spaghetti, podobnie jak inne typy włóczek, ma dziesiątki zastosowań. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z robieniem na drutach albo szydełku, to warto sugerować się informacjami o zastosowaniu konkretnej włóczki do wybranego projektu. Z czasem jednak, gdy nabierzemy większej wprawy, wybór włóczki na daną rzecz nie będzie stanowił problemu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi