Wypadki samochodowe w Niemczech

Niestety nie da się ukryć, ze wypadki chodzą po ludziach. Gdy zdarzy nam się wypadek samochodowy na terenie Polski to z reguły doskonale wiemy co powinniśmy zrobić i jak się zachować. Nieco gorzej wygląda sytuacja gdy zdarzy nam się wypadek za granicą. Skupmy się dziś na wypadkach w często odwiedzanym przez Polaków kraju jakim są Niemcy. 

Wypadek za granicą – co robić?

wypadek w NiemczechObecnie bardzo duża liczba Polaków pracuje za granicą. Jednym z krajów, w którym często znajdujemy zatrudnienie są nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy. Wiele osób postanawia wyjechać do Niemiec własnym samochodem. Pamiętajmy jednak o tym, że zanim zdecydujemy się na wyjazd warto dowiedzieć się co robić w razie wypadku na niemieckich drogach. Jeśli chodzi o wypadek w Niemczech sam początek procedury związanej z wypadkiem jest identyczny jak w Polsce. Musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu. Warto więc założyć kamizelkę odblaskową, ustawić trójkąt ostrzegawczy no i w pierwszej kolejności udzielić pierwszej pomocy jeśli jest taka potrzeba. W przypadku poważniejszych wypadków jesteśmy zobligowani do wezwania policji. Zostaną ustalone wszystkie szczegóły oraz określenie winy kierujących. Pamiętajmy by nie podpisywać oświadczenia o naszej winie jeśli czegoś nie zrozumieliśmy. W takim wypadku konieczne jest skorzystanie z pomocy tłumacza. W przypadku zderzeń na autostradzie zmuszeniu jesteśmy również do tego by wezwać pomoc drogową. 

Za świadczenie pomocy drogowej często musimy ponieść koszty. Wyjątkiem są takie sytuacje gdy wykupiliśmy specjalne ubezpieczenie, które obejmuje takie kwestie. Wykupienie takiej polisy może się okazać bardzo dobrym pomysłem bowiem koszty związane z pomocą drogową często są bardzo duże. Ubezpieczenie często obejmuje również samochód zastępczy.