Wzięłam udział w kursie kosmetycznym

Po skończeniu liceum nie bardzo miałam pomysł co powinnam ze sobą dalej robić. Zastanawiałam się nad studiami, bo wiedziałam, że matura poszła mi bardzo dobrze, ale nie byłam przekonana na sto procent. Nie wiedziałam też co powinnam robić w wakacje by spędzić je jakoś ciekawie. Na szczęście znalazłam jakieś rozwiązanie.

W czasie kursu nauczyłam się niezwykle dużo

kurs kosmetycznyNa początku wakacji przypadkowo znalazłam informacje o kursie kosmetycznym odbywającym się w moim mieście. Interesuje mnie pielęgnacja i to jak wyglądają zabiegi kosmetyczne w gabinecie kosmetycznym. Ale nie byłam pewna czy ten kurs to byłoby dla mnie dobre zajęcie. Do zapisania się na kurs kosmetyczny namówiła mnie moja mama. Dała mi ona nawet w prezencie całą kwotę jaką trzeba było zapłacić za ten kurs. Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ takie kursy są dość drogie, w szczególności jeżeli decydowało się na taki bardzo rozbudowany kurs jak mój. W czasie kursu nauczyłam się naprawdę dużo. Oczywiście zaczynaliśmy od postaw – dowiedziałam się jak dokładnie wygląda praca kosmetyczki, jaka jest budowa skóry i czym charakteryzują się poszczególne typy cery oraz uczyłam się nawet o przepisach sanepidu i BHP. Oprócz tego oczywiście nauczyłam się wykonywać zabiegi kosmetyczne i było to dla mnie naprawdę ciekawe doświadczenie. Praktyczne zajęcia były zdecydowanie moimi ulubionymi i wspominam je najlepiej.

Naprawdę cieszę się, że zapisałam się na ten kurs. Spędziłam tam fajny czas ucząc się nowych i przydatnych rzeczy, ale też poznałam bardzo fajne dziewczyny i nawiązałam nowe przyjaźnie. Jestem wdzięczna mamie, że namówiła mnie na udział w kursie kosmetycznym i pomogła mi go opłacić. Dzięki niej po ukończeniu kursu znalazłam pracę w salonie kosmetycznym – jestem teraz naprawdę szczęśliwa.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie