Zalety montowania bram segmentowych do garażu

Większość osób, które budują własny dom jednorodzinny, wybierają bramy garażowe segmentowe. Ten model jest bardzo popularny. Pomimo tego, że jest to model droższy nawet 2 razy od bramy uchylnej, to nadal 80% osób wybiera właśnie bramę segmentową. Dlaczego cieszy się ona tak dużą popularnością?

Usługi ślusarskie w Krakowie – naprawa bram segmentowych

usługi ślusarskie na terenie KrakowaPomimo tego, że brama uchylna jest tańsza, to doliczając koszty napędu, montowania, ceny stają się do siebie zbliżone. Najważniejszą zaletą bram segmentowych jest to, że w czasie otwierania i zamykania takiej bramy, nie wysuwa się ona poza garaż. To oszczędza miejsce, ponieważ można zrobić mniejszy podjazd pod garaż. Przy zamkniętej bramie wjazdowej można też zostawić samochód przed garażem, bo jest więcej miejsca. Naprawą zajmą się usługi ślusarskie na terenie Krakowa. Brama segmentowa montowana jest od wewnętrznej strony ściany garażu, dlatego nadproże i jego kształt nie są absolutnie żadnych ograniczeniem. Nawet jeśli nad garażem znajduje się nadproże łukowe, to i tak z dużą łatwością można zamontować bramę segmentową z racji tego, że taka brama znajduje się od wewnątrz, a nie po zewnętrznej stronie garażu! Konstrukcja nie będzie zmniejszać szerokości wjazdu do garażu. O grubość ściany garażu dochodzi do powiększenia lica bramy do bramy wjazdowej na działkę. Segmenty bram tego typu poruszają się w specjalnych prowadnicach. Nie ma więc możliwości, by bramy segmentowe były nieszczelne na przewiewanie. Przeciwnie – są bardzo szczelne – i to na wszystkich swoich krawędziach. Z tego wynika, że ocieplanie tych elementów ma znacznie większy sens.

Izolacyjność termiczna to cecha, w której bramy segmentowe znacznie przewyższają bramy uchylne. Poleca się bramy segmentowe do garażów, które są wbudowane w dom lub dobudowane do niego. Dzięki temu można zwiększyć energooszczędność domu, a garaż może być ogrzewany.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom