Zalety obrzynarki dwustronnej

 

Praca z drewnem nie należy do łatwych zadań. W każdym zakładzie zajmującym się obróbką tego materiału z pewnością nie może zabraknąć piły, jednak nie jest to jedyne narzędzie, niezbędne do efektywnej i wydajnej pracy. Odpowiednie narzędzia i urządzenia zdecydowanie skracają czas, potrzebny na wykonanie określonych czynności z drewnem.

Czym wyróżniają się obrzynarki dwustronne?

obrzynarka dwustronnaKażdy zakład stolarski wyposażony jest w różnego rodzaju piły, jednak nie jest to jedyny element, który w zupełności wystarczy do efektywnej i wydajnej pracy stolarni. Do skutecznego obrabiania drewna przydadzą się również piłołuparka, owijarka czy obrzynarka dwustronna, która posłuży nam do obcinania desek (fachowo nazywanego flisowaniem) z dużą prędkością. Bardzie zaawansowane modele posiadają możliwość szybkiej zmiany odległości pomiędzy piłami, a co za tym idzie zmienia się również szerokość danej deski. Możemy zastosować automatyczne ustawienia lub w razie potrzeby obrzynać każdą deskę na inną szerokość. Choć zakup takiej obrzynarki jest dość dużym przedsięwzięciem, bowiem cena sprzętu tego typu wynosi od 50 tysięcy wzwyż, to jednak znaczne podniesienie efektywności wykonywanych zadań oraz ekonomiczność pracy sprawia, że jest to inwestycja warta przemyślenia. Nie bez znaczenia jest również ułatwiony dostęp do pił w przypadku konieczności ich wymiany.

Drewno to bardzo wdzięczny materiał, który wykorzystuje się w bardzo wielu dziedzinach. Zanim jednak powstaną z niego określone elementy, konieczna jest odpowiednia obróbka przy pomocy specjalistycznych narzędzi, które zdecydowanie skrócą czas pracy z materiałem i zwiększą efektywność zakładu stolarskiego. Oprócz tradycyjnych pił dobrze jest zainwestować w specjalistyczne urządzenia, na przykład w postaci obrzynarki.