Zalety studni głębinowej

Studnia głębinowa to inaczej sztuczny otwór, który może być kopany lub wiercony przy pomocy specjalnych urządzeń. Otwór ten sięga do poziomu wodonośnego a stały pobór wody możliwy jest tylko dzięki kołowrotowi, który stosowany jest w studniach kopanych lub dzięki pompie głębinowej.

Jakie zalety ma studnia głębinowa?

studnie głębinowe śląskStudnia głębinowa to rozwiązanie, które zapewnia stały dostęp do wody w gospodarstwie domowym, na działkach czy w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Mamy różne możliwości wykorzystania studni, które zależą wyłącznie od naszej wyobraźni, wymogów czy naszych potrzeb. Jedni potrzebują studni do tego, aby codziennie, szczególnie latem podlewać kwiaty w ogrodzie lub na działce a inni do celów zarobkowych. Woda ze studni głębinowej jest mniej narażona na zanieczyszczenia, ponieważ pomiędzy warstwami wodonośnymi a powierzchnią gruntu znajdują się warstwy nieprzepuszczalne. Zanim jednak wynajmiemy ekipę, której zadaniem będzie wywiercenie studni to warto przeprowadzić badania, dzięki którym upewnimy się, że na naszym terenie są warstwy wodonośne, z których pobierana jest woda. W przypadku badań geolog ustala najodpowiedniejsze miejsce na studnie głębinowe śląsk a następnie ekipa fachowców przystępuje do wykonania studni, która ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest oszczędność, ponieważ ponosimy mniejsze koszty w porównaniu z wodociągami, gdyż jedynym kosztem wynikającym z jej eksploatacji jest energia elektryczna jaką pobiera pompa głębinowa. Kolejną zaletą jest niezależność bo nie musimy się martwić brakiem wody.

Należy jednak pamiętać o tym, że należy spełnić następujące wymogi w przypadku studni głębinowej. Po pierwsze powinna się ona znajdować co najmniej 5m od granicy działki, około 8m od przydrożnego rowu z wodą. Po drugie odpowiednia odległość od szam, czyli około 15m.