Automatyczne kraty sklepowe

Do tej pory, sklep był otwarty tylko do dwudziestej drugiej, więc nie było konieczności montowania w nim jakichkolwiek krat. Jednak po decyzji kierownictwa o utworzeniu nocnej zmiany, ich instalacja stała się niestety koniecznością. W nocy panował podwyższony stopień ryzyka, więc obsługa miała przyjmować klientów tylko przez okienko.

Opuszczane kraty do sklepu

kraty rolowanePrzede wszystkim, wszelkie wejścia dla klientów miały być zamykane na czas trwania nocnej zmiany. Konieczne więc były kraty rolowane, jakie często były w użyciu na sklepach działających w nocy. Do naszego sklepu potrzebowaliśmy trzech takich, przy czym jedna musiała być z okienkiem dla klientów. Rolowane kraty nie były żadną nowością, gdyż od wielu lat z powodzeniem stosowano je na wielu sklepach, mniejszych i większych. Były to metalowe kraty, z systemem działania niemal identycznym jak rolety zewnętrzne, widywane w wielu domach. Po opuszczeniu, kraty były blokowane w jednej pozycji przez automat, a do dodatkowego ich zabezpieczenia możliwe było ręczne zapięcie mechanizmu do podłoża po opuszczeniu. Dzięki temu, były niemal niemożliwe do otwarcia, a każda próba ich podniesienia po zamknięciu wywoływała alarm. Taki rodzaj zabezpieczenia był bardzo wygodny, gdyż mógł być sterowany zarówno ręcznie, kluczem, jak i zdalnym pilotem, a nakład finansowy na zakup takich krat był stosunkowo niewielki. Dopasowanie szerokości krat nie sprawiło najmniejszego problemu, gdyż istniała możliwość zamontowania ich na wymiar łatwo i szybko.

Do wyboru były również kraty z oknami sklepowymi, dokładnie takie, jakie były potrzebne nam na nocną zmianę. Samo zamontowanie krat sprawiało, iż pracownicy nocnej zmiany czuli się o wiele bezpieczniej, wiedząc iż nikt nie może wejść na teren sklepu z zewnątrz.