Bogata oferta produktów bezglutenowych w sklepach

Jednym z najczęściej występujących alergenów pokarmowych jest bez wątpienia gluten. To mieszanina białek roślinnych, która występuje w zbożach, wśród których najpopularniejsze to: pszenica, jęczmień, żyto. Cechą charakterystyczną glutenu jest jego kleistość, która powoduje, że ciasto ma ciągnącą się konsystencję.

Stosowanie produktów bezglutenowych konieczne w przypadku nietolerancji

produkty bezglutenoweNietolerancja glutenu jest bardzo poważnym schorzeniem, które zaniedbane może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, jak na przykład choroba zwana celiakią. Wiele osób musi zatem przyjść na dietę bezglutenową, by cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz zdrowiem. W dzisiejszych czasach zapanowała moda na produkty bezglutenowe, coraz więcej osób kupuje je i używa w codziennej diecie. Jednak dieta bezglutenowa jest przeznaczona przede wszystkim dla ludzi cierpiących na celiakię, a nie dla osób zdrowych. Dzięki stosowaniu u chorych diety bezglutenowej istnieje szansa, że alergia z czasem ustąpi lub zmniejszy się jej nasilenie. Wiele sklepów oferuje szeroką gamę produktów bezglutenowych, co sprawia, że zdecydowanie łatwiej je znaleźć oraz są one zdecydowanie łatwiej dostępne. Wśród naturalnych produktów, które nie zawierają glutenu znajduje się między innymi: kukurydza, ryż, ziemniaki, soja, amarantus, orzechy, a także wiele innych smacznych produktów.

Stosowanie diety bezglutenowej w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie prostsze, bowiem zapanowała moda na produkty, które są od niego wolne. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i jeżeli nie cierpimy na nietolerancję pokarmową powinniśmy odżywiać się prawidłowo i posiadać urozmaiconą dietę. Jeśli jednak z jakiś względów nasz organizm ma problem z glutenem możemy bez problemu zastąpić go i żywić się w sposób, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.