Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

 

Każda z nas chce mieć piękne i gładkie ciało, jednak nie lubimy tradycyjnych metod depilacji, ponieważ niektóre z nich są bardzo bolesne (jak na przykład depilacja woskiem) czy zajmują sporo czasu (depilacja maszynką). Są na szczęście sposoby na szybkie i trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia i jest to depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

depilacja laserowa szczecinJak wiadomo uzyskanie gładkiej skóry wiąże się zazwyczaj z ciągłą walką z włoskami, które nieestetycznie wyglądają, ich wrastaniem oraz podrażnieniem skóry po goleniu. Jednak dzięki depilacji laserowej możemy bezboleśnie i szybko pozbyć się niechcianego owłosienia z każdej części naszego ciała. Należy jednak pamiętać, że trzeba wykonać kilka takich zabiegów, aby efekty utrzymały się przez kilka lat, a nawet na zawsze. Depilacja laserowa szczecin polecana jest szczególnie osobom, które mają ciemne i grube owłosienie. Zarówno przed jak i po zabiegu trzeba przestrzegać zaleceń lekarza i tak na dzień przed zabiegiem należy dokładnie umyć oraz ogolić daną część ciała. Przed samym zabiegiem stosuje się krem do znieczulenia miejscowego, po czym skóra poddawana jest działaniu promieni lasera. Wiązka światła, którą emituje laser wchłaniana jest przez pigmenty zlokalizowane w mieszkach włosowych i niszczy je, przez co włosy stają się słabsze i nie odrastają. Zabieg depilacji laserowej trwa zwykle kilka do kilkunastu minut w zależności od części ciała, którą chcemy wydepilować. Od tego również zależy cena takiego zabiegu. W przypadku depilacji pach zapłacimy około 100-200 zł, jednak w przypadku nóg czy okolicy bikini jest to kwota trzy razy większa.

Jest to bardzo drogi zabieg, ponieważ trzeba go powtórzyć kilka razy, jednak dzięki niemu pozbywamy się niechcianego owłosienia na zawsze a to oznacza, że nie będziemy musiały już przejmować się tym, że nie możemy założyć spódniczki czy sukienki bo nie wydepilowałyśmy nóg.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie