Deska barlinecka na podłogi

 

Urządzając dom lub mieszkanie musimy zdecydować, z jakiego materiału wykonane będą podłogi. To ważny wybór, ponieważ od niego w dużej mierze zależy późniejszy komfort. Możliwości jest sporo – panele, parkiet, a może drewniane deski?

Zalety deski barlineckiej

deska barlineckaJednym z chętnie wybieranych rozwiązań na podłogę jest deska barlinecka. Składa się ona w trzech warstw niezmodyfikowanego, naturalnego drewna połączonych ze sobą specjalną spoiną. Produkowana jest w sposób całkowicie ekologiczny. Spodnie warstwy wykonane są z drewna iglastego, natomiast górna, tzw. licowo-dekoracyjna może być z dębu, klonu, olchy, brzozy, orzecha, akacji lub innych szlachetnych odmian drewna. Podłoga z deski barlineckiej wyróżnia się wysoką stabilnością ponieważ ma większa grubość niż standardowe panele. Jest bardzo łatwa w montażu, a po wielu latach użytkowania można ją poddać renowacji, np. cyklinowaniu. Deska barlinecka może być lakierowana zarówno lakierem matowym, jak i o wysokim połysku. W zależności od upodobań można też zdecydować się na wersję olejowaną. Rzadziej spotyka się deskę barlinecką ługowaną lub woskowaną, choć taka możliwość też istnieje. Do niewątpliwych zalet deski barlineckiej należy duża odporność na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy odkształcenia. To materiał, który wyróżnia się dobrą izolacją akustyczną, a także jest odporny na wilgoć. Ze względu na duży wybór warstw wierzchnich, deska barlinecka pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach, także do tych ekskluzywnych i eleganckich.

Deska barlinecka, to komfortowe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w pokoju, sypialni, jadalni, przedpokoju czy nawet w kuchni. Ze względu na walory estetyczne, trwałość i komfort użytkowania, często wykorzystuje się ją w powierzchniach biurowych, czy przedszkolach.