Dieta masowa mojego przyjaciela

 

Kiedy mój przyjaciel postanowił, że zostanie kulturystą nie bardzo chciało mi się w to wierzyć. Kamil – gdyż tak miał na imię – był znany ze swojego słomianego zapału, więc takie postanowienie o ile bardzo do niego podobne, prawdopodobnie nie miało żadnych podstaw. Kamil jednak udowodnił, jak bardzo się myliłem…

Białko, gainery na masę i inne odżywki

gainer na masęOd początku widziałem, że nie była to jedna z typowych „manii” mojego przyjaciela – od początku podszedł do tego bardzo poważnie. W internecie kupił wiele suplementów oraz odżywek, w tym kilka opakowań czegoś, co nazywał „gainerem na masę”. O ile wiedziałem czym jest białko i cała reszta, o tyle o tym nigdy nie słyszałem. Kamil wytłumaczył mi więc, czym jest gainer – są to typowe odżywki na masę przeznaczone dla osób o dużej aktywności fizycznej. Zażywa się je oczywiście w celu zbudowania większej masy mięśniowej, ma on jednak inny skład niż zwykła odżywka. Zawiera on dużą ilość węglowodanów i białek, jak i innych elementów potrzebnych do budowy masy mięśniowej. Dbają też o to, by osoba je stosująca miała wystarczająco energii na kolejny, ciężki trening. Wytłumaczył mi też, że mają one bardzo dużo smaków – on akurat wybrał czekoladę z kawałkami ciastek i powiedział, że bardzo sobie chwali ten smak. Dodał też, że gainer na masę pozwoli mu zbudować takie mięśnie, że za dwa miesiące nie będę w stanie go rozpoznać na ulicy. Ja – oczywiście naiwnie – wzruszyłem ramionami i powiedziałem „zobaczymy”.

Po jakimś czasie faktycznie mijałem Kamila na ulicy – oczywiście nie poznałem go, tak bardzo się zmienił. Zamiast chudego patyka zaczepił mnie prawdziwy koks. Powiedział, że wszystkie te odżywki i ciężki trening sprawiły, iż zaczyna wyglądać jak faktyczny paker. Po kolejnych miesiącach treningu oraz wielu opakowaniach gainerów zaczął występować na profesjonalnych zawodach dla kulturystów, dostał też uprawnienia profesjonalnego trenera personalnego. Nie zostało mi nic innego, jak też kupić opakowanie gainera dla siebie.